Нескінченні спроби Угорщини порушити єдність Європейського Союзу нарешті викликали реакцію у відповідь. У МЗС Бельгії запропонували позбавити цю країну права вето.
У Договорі про Євросоюз міститься стаття 7 про висловлення недовіри одному з учасників ЄС, якщо його політика йде всупереч із колегіальною думкою більшості. Відповідно до цього пункту, третина держав-членів ЄС або Єврокомісія можуть ініціювати розгляд питання "про серйозне та постійне порушення державою-членом" цінностей Європейського Союзу.
"У нас є Європа, яка важко просувається вперед, і, на жаль, деякі держави, у тому числі одна держава, все частіше приймають позицію блокування та вето. Я думаю, що ми повинні мати сміливість приймати рішення: йти до кінця за статтею 7-ю, активувати статтю 7-му до кінця - що передбачає припинення права вето", - заявила міністр закордонних справ Бельгії Аджі Лябіб.
Глава МЗС Бельгії налаштована дуже рішуче. Вона заявила, що настав момент, коли необхідно проявити політичну волю та мужність, щоб позиція однієї держави не впливала на спільний шлях Євросоюзу.
Зазначимо, що Бельгія зараз головує у Раді ЄС. За іронією долі, за місяць її на цій посаді змінить Угорщина. Повноваження голови Ради ЄС надаються країні на пів року.
Угорщина раніше голосувала проти надання Європейським Союзом допомоги Україні. Прем'єр-міністр країни Віктор Орбан є послідовним противником вступу нашої країни до ЄС.
Минулого тижня Євросоюз схвалив виділення 10 млрд євро Угорщини. У Будапешті чекають на виділення ще 20 млрд від ЄС, проте це фінансування опинилося під питанням через спроби Угорщини розколоти єдність Євросоюзу.
Нагадаємо, що угорський прем'єр-міністр Віктор Орбан раніше заявив, що Європа готується до війни з Росією і його країна не братиме в цьому участі.