Today.ua

Одне з найбільших українських підприємств відправить у неоплачувану відпустку 1200 працівників

Найбільше гірничо-металургійне підприємство України "АрселорМіттал Кривий Ріг" має намір відправити понад тисячу співробітників у неоплачувані відпустки. Причиною є рішення уряду, через яке криворізький металургійний комбінат, за заявою його керівництва, зазнає великих збитків.

Видання GMK Center отримало копію листа, яке ПАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг" направило уряду. У ньому йдеться, що через "необґрунтовано завищену вимогу обов'язкового імпорту електроенергії" підприємство у травні та червні поточного року зазнало значних збитків.

Нагадаємо, 1 червня Кабінет Міністрів ухвалив рішення, за яким безперебійні постачання електроенергії в Україні гарантуються лише тим підприємствам, які самостійно імпортуватимуть до 80% електрики, що споживається.

"Зважаючи на найвищі в Європі ціни на електроенергію в Польщі, Словаччині, Угорщині та Румунії, звідки вона імпортується, необхідність витрачати додаткові кошти на її транспортування та сплачувати мито й акцизний збір, ціна імпортної електроенергії для підприємства у понад  2 рази перевищує ціну електроенергії, яку платять його конкуренти в галузі в країнах західної Європи", - наводить видання фрагмент звернення "АрселорМіттал Кривий Ріг" до уряду.

Керівництво металургійного комбінату заявило, що в цій ситуації не може бути конкурентоспроможним на світовому ринку і змушене значно скорочувати виробництво. У зв'язку з цим було ухвалено рішення відправити у неоплачувані відпустки 1200 співробітників "АрселорМіттал Кривий Ріг", щоб оптимізувати витрати.

Також у компанії підрахували наслідки скорочення виробництва для економіки України. Зниження податкових виплат нараховує десятки мільйонів гривень. Скорочення експорту призведе до зменшення валютних надходжень до України на 90 млн доларів.

Нагадаємо, у квітні через руйнування росіянами об'єктів енергогенерації українським промисловим підприємствам почали припиняти подачу електрики увечері. Пізніше Кабмін ухвалив рішення, що великі компанії повинні самі імпортувати більшу частину необхідної для роботи електрики.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ