Німеччина остаточно визначилась із поверненням українських ухилянтів додому

Автор: Марченко Любов

Німеччина остаточно визначилася з питанням про українців, які отримали статус тимчасового притулку на її території. Серед наших співгромадян, які там перебувають, є чимало військовозобов'язаних чоловіків. Однак німецький уряд не примушуватиме українських ухилянтів, втім, як і решту українців, повертатися на батьківщину в Україну.

Німеччина остаточно визначилась із поверненням українських ухилянтів додому - today.ua

Про це повідомляє Spiegel, посилаючись на слова міністра розвитку у федеральному уряді Німеччини Свеньї Шульце.

Незважаючи на те, що Україна зараз гостро відчуває брак робочої сили, а також потребує поповнення лав ЗСУ, Німеччина не має наміру будь-яким чином примушувати українців до повернення додому. Німецький уряд також не заохочуватиме наших громадян якимись фінансовими дотаціями, щоб вони поверталися в Україну.

Федеральний уряд вважає, що право вибору є у кожної людини. І кожен українець, який перебуває за кордоном, буде особисто вирішувати, повертатися йому зараз додому чи ні.

Популярні зараз

Українців попередили про можливий масований обстріл: росіяни зібрали рекордну кількість Ту-95

Укренерго скасувало відключення електрики до 16:00: у деяких регіонах світло буде до 18:00

У ДТЕК звернулися до українців із попередженням про складну зиму: “Розраховуйте на себе“

Названо тариф на електроенергію в Україні з 1 серпня

"Чи хочуть вони повертатися на батьківщину - це залишається індивідуальним рішенням українців, які знайшли у нас притулок. Німеччина не чинить жодного тиску і не виплачує заохочень для повернення", - заявила Шульце в коментарі, який вона дала німецьким виданням.

Німеччина остаточно визначилась із поверненням українських ухилянтів додому

Водночас у Німеччині розуміють, що українці, які повернулися з-за кордону, могли б серйозно поповнити трудові ресурси своєї країни. Однак вони повернуться на батьківщину тоді, коли захочуть туди повернутися. До речі, після повернення в них можуть виникнути проблеми з визнанням в Україні нової кваліфікації, яку вони встигли здобути за кордоном.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Утім, поповнити трудові ресурси України зможуть здебільшого жінки, які повернулися. Для чоловіків, очевидно, уготована інша доля. Вони заповнюватимуть вакансії, які є в ЗСУ.

Нагадаємо, у Німеччині є чимало роботи для українських біженців.