Today.ua

НБУ змінив умови купівлі валюти в Україні: банки вимагатимуть додаткову інформацію

НБУ з 21 лютого змінив умови купівлі валюти. Банки вимагатиму додаткову інформацію під час проведення операцій. Про це повідомили у пресслужбі регулятора.

Національний банк ухвалив рішення оптимізувати низку валютних обмежень. Це необхідно для запобігання непродуктивному відтоку капіталу з метою захисту міжнародних резервів України та збереження стійкості на ринку.

З 21 лютого банки при купівлі валюти бізнес-клієнтами враховуватимуть не лише кошти в іноземній валюті, які розміщені на поточних та депозитних рахунках, а й дані про незавершені валютні операції з банками на умовах "своп", за якими проведена перша частина операції (за продажу іноземної валюти клієнтом).

Для цього юридичним особам потрібно буде надавати до банків у день купівлі валюти інформацію про продану іноземну валюту по першій частині операцій на умовах "своп" (термін угоди, валюта) за незавершеними угодами з банками. Дані надаватимуть додатково разом із даними про гроші в іноземній валюті на депозитних та поточних рахунках.

Також уточнюються особливості валютного банківського нагляду за граничними термінами розрахунків щодо експортних операцій.

Наразі діє норма, за якою банки можуть закінчити валютний нагляд за дотриманням резидентами граничних термінів розрахунків за експортними операціями після зарахування на поточний рахунок резидента коштів, що надійшли від нерезидента за товар, якщо їх переказали з інших країн.

Для стимуляції повернення валютної виручки за експорт товарів до України Нацбанк уточнює особливості проведення банками валютного нагляду. Так, з 21 лютого, банки зможуть закінчити валютний нагляд за відповідними операціями за умови, що гроші від нерезидента надійшли в іноземній валюті. А гривневі перекази не будуть підставою для завершення банком валютного нагляду.

Нагадаємо, що у жовтні минулого року стало відомо, що компанії-експортери не повернули в Україну близько 8 мільярдів валютних надходжень, тому Нацбанк вирішив вжити заходів.

У лютому глава НБУ Андрій Пишний повідомив, що регулятор рухатиметься у напрямку валютної лібералізації, але бізнес повинен уникати схем фіктивного імпорту, а також своєчасно та повністю повертати валютну виручку.

Раніше НБУ представив рейтинг банків, яким довіряють гроші українці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ