НБУ назвав банки, яким довіряють свої гроші українці: рейтинг за вкладами

Автор: Леся Ловіцька

НБУ назвав банки, яким довіряють українці. Опубліковано рейтинг фінансових установ за вкладами. Традиційно лідируючу позицію зайняв ПриватБанк.

НБУ назвав банки, яким довіряють свої гроші українці: рейтинг за вкладами - today.ua

У Національному банку з'явилися дані про вклади фізичних осіб. Станом на 1 січня поточного року, у 63 українських банках зберігалося 1 трлн 84 млрд грн. З цієї суми 694,7 млрд грн – кошти до запиту.

Громадяни найбільше довіряють ПриватБанку – у ньому містяться депозити на 391,5 млн грн.

Друге місце по вкладах займає державний Ощадбанк з 188,3 млрд грн, а третє - приватний Універсал Банк - 65 млрд. грн.

Популярні зараз

Українцям масово підвищать зарплати: названо нові суми

Пенсії перерахують з 1 червня: кому з українців додадуть 999 грн

Стало відомо, чи вилучатимуть для ЗСУ автомобіль, якщо він один у власника

В Укренерго ухвалили рішення щодо відключень електроенергії

Далі у рейтингу йде банк іноземної групи Райффайзен Банк – 59,9 млрд грн, націоналізований Сенс Банк (який раніше називався Альфа-Банком) – 47,8 млрд грн та приватний ПУМБ – 47,6 млрд грн.

Як відомо, регулятор запроваджує додаткові заходи для підвищення ставок та посилення конкуренції банків за термінові депозити українців. Середні відсоткові ставки банків за новими гривневими вкладами у гривні у грудні 2023 року становили 11,7% річних. Ставки за новими валютними депозитами - 1%.

Більшість українських банків у січні-березні поточного року очікує на зниження прибутковості всіх вкладів. На здешевлення коштів населення очікують 50% респондентів, а корпорацій – 69%.

НБУ назвав банки, яким довіряють свої гроші українці: рейтинг за вкладами

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Також стало відомо про масовий відтік коштів із банків, який зафіксували на початку року. Українці забрали з депозитів близько 27 млрд грн у перший місяць 2024-го. Це пов'язують з обмеженнями, які планують запровадити новим законом про мобілізацію. У законопроекті №10449 запропоновано блокувати рахунки чоловіків-уклоністів. Тому ті, хто не поспішає приєднуватися до ЗСУ, поспішили забрати свої кошти.

Раніше повідомлялося, що НБУ ввів в обіг нову монету номіналом 5 гривень із промовистою назвою "Кохання".