НБУ змінив правила обміну валюти у банках: з'явилася важлива вимога

Автор: Леся Ловіцька

НБУ змінив правила обміну валюти у банках. Йдеться про проведення процедури інкасо, під час якої пошкоджені купюри замінюють на нові.

НБУ змінив правила обміну валюти у банках: з'явилася важлива вимога - today.ua

Національний банк зобов'язав банківські установи зазначати терміни операцій інкасо. Раніше вони могли тривати місяцями без обмеження часу. Про це повідомляється в постанові НБУ №122, опублікованій на сайті регулятора. Тепер українцям мають повідомляти про вартість інкасо та точні терміни обміну прийнятої валюти.

Нагадаємо, що інкасо проводиться з комісією близько 10-30% від номіналу. Таким чином, за бажання обміняти стару банкноту номіналом 100 євро вам повернуть близько 70-90 євро.

Банки мають договори з іноземними фінансовими установами. Пошкоджену валюту відправляють до інших країн, де здійснюється обмін. Така послуга доступна не у всіх фінансових установах України. Більшості легше відмовитися приймати стару купюру.

Популярні зараз

Пенсії порахують за єдиною формулою: хто отримуватиме майже 10 000 грн на місяць

Чим підживити півонії навесні: один аптечний засіб допоможе виростити пишні квіти

Українцям обмежили відпустки у воєнний період

“Скасування плати“ за доставку газу для пенсіонерів: у ГазПравді зробили важливу заяву

На даний момент із 65 банків можна здати валюту на інкасо лише у 6: ПУМБ, Райффайзені, Укрексімбанку, МТБ, Кредобанку та Першому інвестиційному банку. Вони мають різний розмір комісії – від 10% до 50%.

За даними Нацбанку України, можна обміняти навіть купюри, які були порвані на частини, а потім склеєні, і у них пошкоджені елементи дизайну. У закордонних банках проведуть експертизу такої готівки та видадуть нові гроші аналогічного номіналу.

НБУ змінив правила обміну валюти у банках: з'явилася важлива вимога

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

На обмін можна здати банкноти, які мають локальні пошкодження та потертості, відбитки печаток чи штампів площею до 200 кв. мм, до трьох плям не більше 5 мм кожна, з надрізами та надривами – до трьох штук діаметрів до 3 мм кожна та з проколами – до чотирьох штук діаметром до 1 мм кожен.

Нагадаємо, що НБУ на початку жовтня скасував фіксований курс долара: стало відомо, як це вплине на вартість нерухомості.