НБУ скасував фіксований курс долара: як це вплине на вартість квартир

Автор: Леся Ловіцька

На початку жовтня НБУ скасував фіксований курс долара. Стало відомо, як це вплине на ринок нерухомості, зокрема вартість нових квартир.

НБУ скасував фіксований курс долара: як це вплине на вартість квартир - today.ua

Ціни на житло на первинному ринку різко не змінюватимуться. Про це заявив співзасновник та керуючий партнер компанії INSPI Development Володимир Семенцов. Він зазначив, що Нацбанк ефективно працює над тим, щоб лібералізація на валютному ринку не дуже впливала на курс.

Зазначено, що введення режиму гнучкості дозволяє регулятору задовольняти попит на валюту. Очікується, що допустимий розрив готівкового та міжбанківського курсів у найближчий місяць буде не більше ніж 1%. За словами експерта, валютний "коридор" має залишитися в межах 38-39,5 гривні за долар.

Семенцов зазначив, що в другій половині жовтня і в листопаді не слід очікувати масштабних змін у вартості житла на первинному ринку. Це пов'язано з повномасштабною війною та низьким купівельним попитом.

Популярні зараз

Українцям масово підвищать зарплати: названо нові суми

Пенсії перерахують з 1 червня: кому з українців додадуть 999 грн

Стало відомо, чи вилучатимуть для ЗСУ автомобіль, якщо він один у власника

В Укренерго ухвалили рішення щодо відключень електроенергії

Володимир Семенцов підкреслив, що попит на об'єкти нерухомості в останні дев'ять місяців ледь досяг третини від довоєнного рівня. Причому така тенденція збережеться у короткостроковій перспективі.

Більшість покупців (близько 70%) цікавлять квартири у готових житлових комплексах, а також у будинках на завершальних етапах будівництва.

Українці прагнуть купувати квартири в будинках з максимальною захищеністю від ракетних та "шахедних" атак (міста з ефективними ППО та західні області). Вони звертають увагу на якість нерухомості, а також її розмір. Найзатребуваніші квартири – площею від 40 до 70 кв. м.

Покупці також намагаються заощадити: вони цікавляться розстрочок, знижок, акційних програм, а також репутацією девелоперів.

НБУ скасував фіксований курс долара: як це вплине на вартість квартир

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Семенцов запевнив, що первинний ринок динамічно розвивається, але активна фаза почнеться після перемоги над російськими окупантами.

Раніше повідомлялося, скільки коштують квадратні метри в українських новобудовах: столиця вперше втратила лідерство на ринку.