НБУ ввів в обіг нову монету номіналом 5 гривень під назвою “Кохання“

Автор: Леся Ловіцька

Національний банк України ввів у обіг нову монету номіналом 5 гривень. Грошовий знак випустили 14 лютого, у День святого Валентина. Він присвячений коханню.

НБУ ввів в обіг нову монету номіналом 5 гривень під назвою “Кохання“  - today.ua

Нацбанк представив українцям нову монету під промовистою назвою "Кохання". Нові 5 гривень виготовлені з нейзильберу. Тираж – до 50 тисяч штук.

Повідомляється, що діаметр нової монети – 35 мм, категорія карбування – спеціальний анциркулейтед, а група – рифлена.

На аверсі зображена стилізована троянда у вигляді серця з пелюстками-словами кохання найвідомішими мовами. У пресслужбі регулятора зазначили, що це підкреслює безмежність та універсальність почуття, яке не знає мовних бар'єрів та кордонів.

Популярні зараз

Українцям масово підвищать зарплати: названо нові суми

Пенсії перерахують з 1 червня: кому з українців додадуть 999 грн

Стало відомо, чи вилучатимуть для ЗСУ автомобіль, якщо він один у власника

В Укренерго ухвалили рішення щодо відключень електроенергії

На реверсі монет можна побачити серце, від якого розходяться хвилі. Зазначена композиція символізує безмежне кохання, вібрації якого досягають потаємних глибин душі.

Художниками виступили Сергій Харук, Олександр Харук та Володимир Таран.

У НБУ повідомили, що "любовна монета" продаватиметься у спеціалізованому інтернет-магазині банку, а потім з'явиться у банках-дистриб'юторах.

НБУ ввів в обіг нову монету номіналом 5 гривень під назвою “Кохання“

Українці масово знімають гроші з банківських рахунків

У НБУ повідомили, що в січні громадяни України зняли з депозитних рахунків рекордну суму у 27 млрд грн. Це максимум після початку повномасштабної війни.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Відповідні дані подано у звіті Нацбанку. Наголошено, що обсяг депозитів населення у банківській системі знизився на 2,5%. У банках залишилося 1,05 трлн грн. Статистика враховує вклади населення та бізнесу.

Раніше стало відомо, що НБУ готує обмеження на грошові перекази. Після їхнього запровадження податкова служба зможе контролювати доходи та витрати українців – під виглядом боротьби з міскодингом.