НБУ ввів в обіг нову монету номіналом 10 гривень: у чому її особливість

Автор: Леся Ловіцька

Національний банк ввів в обіг нову монету номіналом 10 гривень. Її випустили напередодні, 6 грудня, у День Збройних Сил України.

НБУ ввів в обіг нову монету номіналом 10 гривень: у чому її особливість - today.ua

Нову монету представили голова НБУ Андрій Пишний та Командувач об'єднаних сил ЗСУ Сергій Наєв, а також Герой України полковник В'ячеслав П'ятаков.

Маса монети номіналом 10 гривень – 6,4 г. Вона виготовлена зі сплаву цинку з нікелевим покривом, група – рифлена. Діаметр монети 23,5 мм, тираж – 10 мільйонів, зокрема 500 тисяч штук у сувенірній упаковці. Скульптором виступив Володимир Дем'яненко, а автором дизайну стала Тетяна Балута.

Аверс монети повторює аверс оборотної монети номіналом 10 гривень зразка 2018 року. У центрі зображено номінал монети, герб України та рік карбування в обрамленні давньоруського орнаменту. На реверсі в центрі зображено емблему Командування об'єднаних сил ЗСУ. Це традиційна козацька зброя – пернач на тлі двох схрещених шабель.

Популярні зараз

Кабмін ухвалив рішення про індексацію пенсій з 1 березня: на скільки піднімуть виплати

Рядовим – по 3 тисячі доларів: озвучено нові зарплати військових, за які голосуватимуть депутати

ЗСУ можуть отримати балістичні ракети, які летять на 300 км

Екстрасенс спрогнозував, коли закінчиться війна і чи зможе Україна повернути свої землі

НБУ ввів в обіг нову монету номіналом 10 гривень: у чому її особливість

Шеврон у монеті чіткий та виразний. Наєв зазначив, що ми успадкували столітню перемогу українського війська. Він подякував команді НБУ за плідну співпрацю та сприяння ЗСУ. Військовослужбовець висловив упевненість у тому, що ми спільними зусиллями здобумо перемогу над російськими окупантами.

"Ворог, як будь-яка темрява, обов'язково впаде. З нами Бог, з нами воля українського народу", - наголосив генерал-лейтенант.

НБУ ввів в обіг нову монету номіналом 10 гривень: у чому її особливість

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Купити нову монету можна через інтернет-магазин нумізматичної продукції Нацбанку. Також вона буде реалізована в банках-дистриб'юторах – ПриватБанку, Укргазбанку, Таскомбанку та Радабанку.

Раніше НБУ випустив нову монету номіналом 5 гривень. Її присвятили волонтерам, які всіма силами наближають нашу перемогу над рашистами.