НБУ випустив нову монету номіналом 5 гривень, присвячену волонтерам

Автор: Леся Ловіцька

НБУ ввів в обіг нову монету номіналом 5 гривень Її присвятили волонтерам, які допомагають наближати перемогу над російськими окупантами.

НБУ випустив нову монету номіналом 5 гривень, присвячену волонтерам - today.ua

Голова Нацбанку Андрій Пишний представив монету "Країна супергероїв. Дякую волонтерам!". Він зазначив, що наші волонтери організують збирання коштів, купують та привозять спорядження, медикаменти, техніку, продукти харчування, а також донатять. На аверсі зображені символічні руки, які плетуть маскувальну сітку.

"Ми не знаємо, чиї вони — жіночі, чоловічі, дитячі. Але це не важливо. Адже кожен влив свою стрічку в символічну маскувальну сітку, яка є образом нашої спільної дії та солідарності – бути поряд один з одним і власними руками робити спільну справу заради когось, заради всіх", - повідомив топ-менеджер регулятора.

На реверсі нанесено стилізовану карту України у вигляді маскувальної сітки. Вона символізує об'єднану країну, згуртовану задля досягнення спільної мети.

Популярні зараз

Українців позбавлятимуть права власності на житло за спрощеною процедурою: кого торкнеться

Пенсійний фонд зробив заяву про виплати пільг, призначених українцям з січня

В Україні виник гострий дефіцит на фахівців: хто без проблем може знайти роботу

Більше військових в лікарнях та додаткова мобілізація: Зеленський та Арахамія повідомили про зміни в Україні без допомоги США

Скульптором монети виступив Володимир Атаманчук, а автором дизайну монети є студент Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури Олександр Резніков. Молодий художник улітку пройшов практику у Нацбанку.

Матеріал нової пам'ятної монети – нейзильбер, вона рифлена. Категорія карбування – "спеціальний анциркулейтед". Діаметр монети – 35 мм, маса – 16,5 г. Тираж – до 50 тисяч.

НБУ випустив нову монету номіналом 5 гривень, присвячену волонтерам

Як купити нову монету

Монета доступна в інтернет-магазині нумізматичної продукції НБУ з 6 грудня. Онлайн реалізують 25 тисяч монет, 15 тисяч з яких доступні із завтрашнього дня.

НБУ випустив нову монету номіналом 5 гривень, присвячену волонтерам

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Монети також реалізуватимуться через банки-дистриб'ютори – ПриватБанк, Радабанк, Укргазбанк, Таскомбанк.

Також повідомлялося, як волонтерів "привітала" депутат Верховної Ради Мар'яна Безугла. Вона закликала відправити на фронт жінок.