НБУ оголосив про масове закриття банківских відділень

Автор: Леся Ловіцька

В Україні масово закриваються банківські осередки. Відповідну інформацію оприлюднив НБУ. Названо причини негативної тенденції.

НБУ оголосив про масове закриття банківских відділень  - today.ua

З початку року у нашій країні різко скоротилася кількість відділень банків. У перші три місяці філій фінансових установ стало на 30 менше. Максимальну кількість закрив Credit Agricole. Він за квартал припинив роботу 12 структурних підрозділів, це практично кожне 10-те відділення.Ця банківська мережа з початку війни зменшилася на чверть.

Лідируючу позицію щодо скорочення відділень також займає Полтава банк – 9 відділень та ПриватБанк – 5.

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев повідомив, що за даними на 1 квітня 2024 року в Україні функціонували 5108 відділень банків.

Популярні зараз

Мобілізація жінок: хто зобов'язаний стати на військовий облік у ТЦК за новим законом

Telegram-канали масово повідомляють про потужний блакитний спалах у небі над Україною: його бачили в багатьох областях

Популярна вакцина від COVID-19 могла стати причиною утворення тромбів у деяких пацієнтів

Залужного запитали про президентські амбіції: відповідь ексголовкома

45% із них припадає на два державні держбанки: ПриватБанк -1127 та Ощадбанк - 1181. Найбільш розвинена мережа серед недержавних банків – в Укрсиббанку – 223 та ПУМБ – 2222. А 5 із 63 банків працюють без структурних підрозділів.

"Отже, невпинний тренд на скорочення банківської мережі триває. З початку війни закрилася майже чверть усіх відділень", - зазначив депутат ВРУ.

За словами нардепа, причини такої ситуації у банківській сфері різні. Однак їх можна умовно поділити на три групи:

  • виведення банків з ринку;
  • війна (втрата контролю над частиною українських територій та питання безпеки);
  • оптимізація бізнес-процесів та технологій (розвиток інтернет-банкінгу, нео-банків, фін-теку, віддаленої верифікації, впровадження штучного інтелекту тощо).

Нагадаємо, що бойові дії та ракетні атаки з боку російських окупантів, захоплення населених пунктів призвело до того, що банки почали масово закриватися відразу після 24 лютого 2024 року. Вони не мали можливості продовжувати працювати в окупованих населених пунктах Луганської, Донецької, Запорізької та Херсонської областей. Однак на Херсонщині після деокупації частини території роботу було відновлено.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

За прогнозами банківського сектора, в Україні очікується падіння прибутковості вкладів та відсотків за кредитами. Якщо Нацбанк знизить облікову ставку, вже до кінця поточного року депозитні ставки зменшаться на 3,5-4,5%, а кредити стануть доступнішими на 2-3%.

Раніше у НБУ повідомили, скільки доларів громадяни можуть купити у банках та обмінниках.