НБУ назвав банки, яким довіряють українці. Опубліковано рейтинг фінансових установ за вкладами. Традиційно лідируючу позицію зайняв ПриватБанк.
У Національному банку з'явилися дані про вклади фізичних осіб. Станом на 1 січня поточного року, у 63 українських банках зберігалося 1 трлн 84 млрд грн. З цієї суми 694,7 млрд грн – кошти до запиту.
Громадяни найбільше довіряють ПриватБанку – у ньому містяться депозити на 391,5 млн грн.
Друге місце по вкладах займає державний Ощадбанк з 188,3 млрд грн, а третє - приватний Універсал Банк - 65 млрд. грн.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Далі у рейтингу йде банк іноземної групи Райффайзен Банк – 59,9 млрд грн, націоналізований Сенс Банк (який раніше називався Альфа-Банком) – 47,8 млрд грн та приватний ПУМБ – 47,6 млрд грн.
Як відомо, регулятор запроваджує додаткові заходи для підвищення ставок та посилення конкуренції банків за термінові депозити українців. Середні відсоткові ставки банків за новими гривневими вкладами у гривні у грудні 2023 року становили 11,7% річних. Ставки за новими валютними депозитами - 1%.
Більшість українських банків у січні-березні поточного року очікує на зниження прибутковості всіх вкладів. На здешевлення коштів населення очікують 50% респондентів, а корпорацій – 69%.
Також стало відомо про масовий відтік коштів із банків, який зафіксували на початку року. Українці забрали з депозитів близько 27 млрд грн у перший місяць 2024-го. Це пов'язують з обмеженнями, які планують запровадити новим законом про мобілізацію. У законопроекті №10449 запропоновано блокувати рахунки чоловіків-уклоністів. Тому ті, хто не поспішає приєднуватися до ЗСУ, поспішили забрати свої кошти.
Раніше повідомлялося, що НБУ ввів в обіг нову монету номіналом 5 гривень із промовистою назвою "Кохання".