Названо втрати України у війні з Росією: чому контрнаступ пішов не за планом

Автор: Леся Ловіцька

Політичний та військовий аналітик, колишній командир роти у батальйоні "Айдар" Євген Дикий назвав втрати України у війні з РФ. Він пояснив, чому контрнаступ ЗСУ пішов не за планом, і чому російські окупанти все ще мають шанс на успіх.

Названо втрати України у війні з Росією: чому контрнаступ пішов не за планом - today.ua

Ветеран АТО заявив, що головне наше досягнення у війні з рашистами – це співвідношення втрат сторін. Загарбників загинуло у 2-3 рази більше, ніж наших захисників. Російські окупанти втратили вп'ятеро більше техніки, ніж українські військовослужбовці.

Дикий нагадав, що наших військових менше, ніж російських, причому не лише тому, що в країні-агресорі загалом більше людей. Проте воюють не порожні площі Сибіру, саме люди. У населення РФ всього в 3-4 рази більше за українське. Причому ми не маємо завдання зайти до Москви і дійти до Уралу – лише витіснити ворога зі своєї території.

"Визначальним є те, скільки людей кожна країна виставила на фронт. І тут питання виключно до нас. А чому ми весь цей час виставляємо на фронт менше людей, ніж вони?" – вказав аналітик.

Популярні зараз

Шмигаль зробив заяву щодо подальшого фінансування пенсій та соцвиплат в Україні

В Україні починається масовий перерахунок субсидій: що зміниться

В Україні пропонують починати шкільну освіту з 3-5 років

У квітні на виплату пенсій виділено меншу суму коштів, ніж у березні: названо причину скорочення фінансування

Чому контрнаступ пішов не за планом

Євген Дикий повідомив, що контрнаступ України було зірвано з різних причин. З того, що українці просили у вересні 2022 року, вони отримали лише третину – і лише через рік. Наприклад, це танки Abrams.

Експерт процитував генерала колишнього командувача США в Європі Бена Годжеса, який заявив, що з таким оснащенням його армія навіть не почала б наступ. Вдалося звільнити набагато менше території, ніж очікувалося.

На думку Дикого, небезпека зберігається, і лідер рашистів Володимир Путін може перемогти за певних умов. Сценарій розвитку повномасштабної війни залежить від українців.

Названо втрати України у війні з Росією: чому контрнаступ пішов не за планом

Євген вважає, що можна порівняти ситуацію Другою світовою війною – ми зараз перебуваємо приблизно у 1943 році.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Набагато більше від українського тилу. Від того почне український тил знову жити війною, як це було у 2022 році, коли ми перемагали. Або продовжить так розслаблятися, як ми розслабилися у 2023 році. Це фактично і визначить. Це якраз той рік, коли, мабуть, востаннє ще були шанси перемогти у Гітлера. Десь така ситуація і зараз", - цитує досвідченого військового ТСН.

Раніше втрати української армії у війні із Росією озвучив президент Володимир Зеленський.