Названо вакансії з бронюванням від мобілізації: чоловіки намагаються працевлаштуватися неофіційно

Автор: Леся Ловіцька

В Україні поглиблюється криза на ринку праці – спостерігається дефіцит кадрів у багатьох галузях. Це пов'язано із мобілізацією та міграцією населення. Чоловіки, які не воюють, намагаються працевлаштовуватися неофіційно та цікавляться вакансіями, які передбачають бронювання від мобілізації.

Названо вакансії з бронюванням від мобілізації: чоловіки намагаються працевлаштуватися неофіційно - today.ua

У травня на сайті з пошуку роботи Work.ua розмістили 113 тисяч вакансій. Пропозицій стало більше, а конкуренція за робочі місця зменшується. Чоловіки хочуть, щоб компанії не передавали дані про них до ТЦК. Подібні схеми влаштовують деяких роботодавців, що не планують залишатися без персоналу, який можуть у будь-який момент мобілізувати.

НR-експертка Домініка Іванова-Бекар вказала на негативну тенденцію - бізнес адаптується і переходить на сіро-чорні схеми працевлаштування. А ті, хто працює лише офіційно, опинилися у найбільш незручному становищі:

"Ми фіксуємо збільшення випадків коли фактичні трудові відносини просто не оформлюються офіційно, більше того зі штату виводяться працівників–військовозобов’язаних, які фактично продовжують працювати в компанії, але офіційно вже не є її співробітниками".

Популярні зараз

В Україні незабаром зростуть ціни на автомобілі

В Україні запроваджують кардинально нові правила видачі та продовження лікарняних

В Україні тариф на воду для побутових споживачів перевищив 100 гривень

В Україні очікується гострий дефіцит овочів через аномальну спеку: “Це катастрофа“

Знайти роботу з бронюванням непросто, таких вакансій на ринку праці не більше 5%. Станом на 11 червня на порталі було 3,6 тисячі таких вакансій, причому найбільше – 1200 - у категорії "Робочі спеціальності, виробництво". Відстрочку від призову можуть отримати наступні фахівці:

 • електрозварник (машинобудування);
 • монтажник інтернет-мереж (телекомунікаційна компанія);
 • електрослюсар (харчопром);
 • оператор поштового відділення (логістика, доставка);
 • фармацевт (аптечна мережа);
 • регіональний менеджер з продажу с/г техніки (машинобудування);
 • бізнес-аналітик (торговельна мережа);
 • інженер-програміст (агробізнес);
 • менеджер з продажу (мережа АЗК);
 • менеджер з продажу (телекомунікаційна компанія);
 • менеджер по роботі з клієнтами (банк);
 • помічник кухаря (торговельна мережа).

Названо вакансії з бронюванням від мобілізації: чоловіки намагаються працевлаштуватися неофіційно

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Власниця консалтингої агенції TalentMatch Наталія Слинько повідомила, що зараз зкриваються цілі цеха і підрозділи – нікому працювати. Водіїв мобілізують просто у дорозі, пекарів - під час обідньої перерви – люди просто не повертаються на робочі місця. Діє непрозора система: незрозуміло, хто може, а хто не може бути заброньований, що погано впливає на ринок праці.

Нагадаємо, що у Раді повернулися до розгляду питання економічного бронювання, яке відкинули в Офісі президента. З'явився новий законопроєкт, який передбачає надання відстрочки від мобілізації – фігурує сума у 20 тис. грн.