Названо тарифи на газ з 1 травня: інформація від усіх постачальників

Автор: Леся Ловіцька

Закінчення терміну дії річних тарифів на газ передбачено у квітні. Багатьох мешканців України хвилює питання: чи зміниться вартість кубометрів для побутових споживачів із 1 травня. З’явилася інформація від 12 постачальників блакитного палива.

Названо тарифи на газ з 1 травня: інформація від усіх постачальників - today.ua

У ГазПравді представили інфографіку із тарифами. У травні вони залишаться такими ж, якими були у квітні. У семи компаній вартість одного кубометра газу нижча за 8 грн, а у п'ятьох - вища. Нині найнижчий тариф в Україні надає ТОВ "Еру Людям" - 7,7 грн. А у ТОВ "Рітейл Сервіс" він максимальний – 9,99 грн.

Більшість споживачів отримує газ від Нафтогазу. Йдеться про 98% загальної кількості. Цей постачальник продає пальне за фіксованим тарифом, який становить 7,96 гривні за кубометр. Глава компанії Олексій Чернишов вважає, що нинішні ціни на газ не є економічно обґрунтованими. При цьому наразі немає планів на підвищення тарифу.

Попри те, що Нафтогаз не збирається переглядати тарифну політику в найближчий місяць, швидше за все, це відбудеться до кінця 2024 року. Причина – у Меморандумі з МВФ, укладеному українським урядом.

Популярні зараз

В Україні заборонили приймати деякі купюри, - Нацбанк

Зеленський, Сирський та Буданов звернулися до українців

Названо зарплату, з якою українці можуть розраховувати на 10 000 грн пенсії

У червні деяким категоріям українських пенсіонерів підвищать виплати

Щоб отримати наступний кредит від Міжнародного валютного фонду, Києву потрібно виконати низку умов для стабілізації національної економіки. Однією з цих умов є приведення комунальних тарифів у відповідність до ринкової кон'юнктури.

За словами голови правління НАК "Нафтогаз України" Олексія Чернишова, подорожчання комунальних послуг є питанням часу. Тому українцям слід бути готовими до нього.

"Реформа та впровадження ринку енергії в Україні неминучі,уряце відбудеться рано чи пізно", - наголосив топ-менеджер організації.

Чернишов висловив упевненість у тому, що для розвитку індустрії в Україні та стабільності на ринку краще, щоб тарифи збільшилися раніше, ніж пізніше. Але треба враховувати військову обстановку та низку інших процесів. За словами керівника, головний пріоритет для компанії – це захист споживачів.

Він також нагадав, що на лібералізації тарифів на газ та електроенергію наполягають наші міжнародні партнери. Однак терміни початку реформ безпосередньо залежатимуть від уряду, а також внутрішньої політичної ситуації у державі.

Названо тарифи на газ з 1 травня: інформація від усіх постачальників

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, що українці, які купують газ у Нафтогазі, можуть отримати невелику знижку на комунальну послугу. Так, слід до 15-го числа кожного місяця проводити платіж в онлайн-режимі. Таким чином, можна заощадити один відсоток від загальної суми за блакитне паливо.

Раніше у ГазПравді зробили заяву про "скасування" плати за доставку газу для пенсіонерів.