Купівля квартири обійдеться у мільйони гривень, тому українцям з середніми зарплатами доведеться накопичувати на неї багато років. Однак громадянам з високими доходами простіше придбати житло. Названо спеціальності, які дозволяють нашим співвітчизникам швидко досягти заповітної мети.
Аналітичні центри зібрали інформацію про вакансії з найвищими заробітними платами у трьох найбільших містах України. Підсумки дослідження представлені на маркетплейс DIM.RIA. Найбагатшими виявилися айтішники – у них навіть під час війни високий дохід.
З'ясувалося, що у Києві технічному лідеру команди з доходом 78,9 тисячі гривень потрібно накопичувати гроші близько чотирьох років, щоб придбати квартиру в новобудові. Купити житло на вторинному ринку для них простіше - знадобиться близько трьох років.
Середня заробітна плата аналогічного фахівця у Львові – 73,6 тисячі гривень. Він стане власником квартири на первинному ринку за чотири роки роботи, а на вторинному – за два роки.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
У списку нетехнічних спеціальностей топової вважається Chief MarketingOfficer (СМО). Такі професіонали заробляють на квартиру у Києві чи Львові за чотири роки.
За результатами дослідження стало відомо, що максимальну середню заробітну плату у Києві, Львові та Дніпрі отримує Java developer.
Щодо середніх заробітних плат по Україні, найвища зафіксована у столиці – це 23,6 тисячі гривень. Однокімнатне житло в Києві коштуватиме в середньому 3,3 мільйона гривень. Вартість квартири складає 140 повних заробітних плат або 12 років постійних накопичень для досягнення потрібної суми.
"Однушка" у Львові для українців із середньою зарплатою стане доступною через 11 років роботи, а у Дніпрі для покупки такої квартири знадобиться збирати кошти близько 10 років.
Раніше повідомлялося, що в Україні знизилися зарплати IT-фахівців.