В Україні впали зарплати IT-фахівців: хто отримує найвищий дохід

Автор: Леся Ловіцька

В Україні впали зарплати ІТ-фахівців. Стало відомо, хто навіть під час повномасштабної війни отримує високий дохід, а чиї заробітки помітно знизилися.

IT-сфера є однією з найбільш високооплачуваних не лише в Україні, а й у всьому світі. Це не змінили навіть бойові дії у нашій країні – попит на професіоналів залишається високим. Заробітні плати вітчизняних розробників, тестувальників, HR, PM, Data Scientists, DevOps та інших айтішників сильно відрізняються. Вони варіюються від їхнього рівня - Junior, Middle або Senior.

За даними DOU, зниження доходу IT-фахівців зафіксували у грудні 2023 року. Середній заробіток упав за півроку з 3435 доларів до 3300 доларів. Зменшення зарплати торкнулося практично всіх представників галузі.

Максимальне зниження заробітних плат – серед фахівців Senior (-163 доларів) та Middle (-100 доларів). Медіанні зарплати досвідчених розробників рівня Architect та Tech Lead не змінилися.

Популярні зараз

Пенсіонери можуть оформити пільгу від 50% до 100% на комунальні послуги

Названо умову, за якої Байден дозволить бити зброєю США по Росії

Європейська країна масово виселятиме українських біженців з житла з 1 вересня

Росіяни почали випускати крилаті ракети з гелікоптерів: українців попередили про небезпеку

Щодо тестувальників (QA), їх заробітні плати практично не змінювалися. Вони залишаються на рівні літа 2023 року. Team Lead одержують на 100 доларів менше.

Ситуація відрізняється і серед тестувальників різних напрямків. У Manual QA стабільні зарплати, а у джуніорів вони навіть виросли. У General QA та Automation вони перестали рости та знижуються.

Найбільш високооплачуваними залишаються керівники компаній. Медіанна зарплата CEO/(co-)founder досягла 5870 доларів, CTO - 6000 доларів, Engineering Manager - 6500 доларів, Director of Engineering - 7215 доларів.

Заробітна плата System Architect – на рівні 6500 доларів. Максимальний дохід серед РМ мають Delivery Manager (4200 доларів) та Program Manager (4300 доларів). Далі йдуть Product Manager (3500 доларів), crum Master (3600 доларів) та Product Owner (3900 доларів). Фахівці з SRE (4500 доларів) та DevOps отримують (3500 доларів). Фахівці з Data Engineers, Data Science, ML Engineers в середньому отримують 3100 доларів.

В Україні впали зарплати IT-фахівців: хто отримує найвищий дохід

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Мінімальний дохід у HTML-кодерів, системних адміністраторів та спеціалістів з підтримки.

Раніше повідомлялося про підвищення заробітних плат безробітним, які приєдналися до Армії відновлення.