НБУ надав клієнтам 15 хвилин після купівлі доларів для відміни операції

Автор: Леся Ловіцька

В українців після купівлі доларів є 15 хвилин на те, щоб скасувати операцію. Відповідне правило встановлено НБУ. Вказано, що цей час надається для того, щоб повернути гроші без втрати комісії за послугу.

НБУ надав клієнтам 15 хвилин після купівлі доларів для відміни операції - today.ua

У Нацбанку подали роз'яснення, пославшись на Постанову правління №2 "Про затвердження Положення про здійснення операцій з валютними цінностями". Якщо клієнт у банківських касах або обмінниках здійснив обмін готівки на долари, він може здійснити зворотну операцію протягом 15 хвилин. Обов'язкова вимога – наявність розрахункового документа або квитанції.

Вказано, що іноземну валюту старого зразка слід перевіряти на сайті центрального банку країни, чия вона. Слід переконатися, чи така купюра не втратила платоспроможності. У деяких випадках її можна обміняти в обмінниках.

Яку валюту мають приймати в українців

Уповноважені установи повинні приймати іноземну валюту, яка за елементами захисту та дизайну повністю відповідає описам та зразкам, що представлені на сторінках офіційних сайтів національних/центральних банків іноземних держав. Йдеться про банкноти без ознак значного зношування.

Популярні зараз

Українцям масово підвищать зарплати: названо нові суми

Пенсії перерахують з 1 червня: кому з українців додадуть 999 грн

Стало відомо, чи вилучатимуть для ЗСУ автомобіль, якщо він один у власника

В Укренерго ухвалили рішення щодо відключень електроенергії

У НБУ вказали, що у випадках відмови прийняти валюту через рік випуску, регулятор готовий прийняти звернення українців для проведення перевірок. Після виявлення фактів порушення нормативно-правових актів НБУ та вимог чинного законодавства порушників покарають.

Якщо у касі банку чи обміннику відмовляться приймати долари, можна звернутися зі скаргою до НБУ. Якщо факт підтвердиться, на установи можуть накласти штраф. При цьому клієнти мають право відмовитися від скасування готівки на валюту неналежної якості.

НБУ надав клієнтам 15 хвилин після купівлі доларів для відміни операції

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

У ПриватБанку запевнили, що видають лише перевірені купюри – справжні та які є повноцінними платіжними засобами. Правила зобов'язують приймати старі долари у всіх касах та обмінниках.

Раніше повідомлялося, що НБУ рекордно підвищив офіційний курс долара, який відновив історичний рекорд.