Нацбанк України встановить обмеження на карткові перекази: стали відомі деякі подробиці

Автор: Марченко Любов

У Нацбанку України готують рішення щодо запровадження обмежень на карткові перекази клієнтів банків. Такі обмеження фактично залишаться непоміченими для переважної більшості українців. Їх відчують лише тіньовики, які промишляють незаконним бізнесом та обігом неоподаткованих грошових мас.

Нацбанк України встановить обмеження на карткові перекази: стали відомі деякі подробиці - today.ua

Про це повідомив член Ради Нацбанку України Василь Фурман.

За словами чиновника НБУ, в Україні сформувався чималий сектор тіньового обороту грошей, який використовує нормативні прогалини для протизаконної діяльності. Зокрема, за допомогою банківських карток, відкритих на імена інших людей, тіньовики переказують кошти від незаконної підприємницької діяльності та уникають сплати податків.

"За допомогою дроп-карт реалізуються схеми ухилення від сплати податків. Коротко поясню, що це таке: одна людина передає іншій за невеликі гроші картку, випущену на її ім'я. І ця людина, отримавши таку картку використовує її на свій розсуд, як захоче. При цьому справжній власник картки навіть не знає, які обороти коштів там відбуваються. Тому це протизаконно", – пояснив член Ради НБУ.

Популярні зараз

Рядовим – по 3 тисячі доларів: озвучено нові зарплати військових, за які голосуватимуть депутати

ЗСУ можуть отримати балістичні ракети, які летять на 300 км

Ощадбанк стягує кошти з рахунків померлих клієнтів

У ПС оцінили ймовірність нового обстрілу України у другу річницю початку війни

Нацбанк України встановить обмеження на карткові перекази: стали відомі деякі подробиці

Через це Нацбанк хоче встановити обмеження на карткові перекази громадян. Обмеження будуть встановлені як за сумами переказів, так і за кількістю транзакцій. Водночас великі банки вже запровадили у себе такі обмеження, не очікуючи на рішення НБУ. Причому ці обмеження залишились непоміченими для переважної більшості громадян.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Переважна більшість українців цього не відчула. А ці обмеження довели свою ефективність на практиці, як засіб для боротьби з "міскодингом" і не мають впливу на звичайні поточні операції населення з платіжними картками… Запевняємо, що будь-які обмеження у разі їх запровадження потенційно вплинуть на вузьке коло осіб і жодним чином не вплинуть на звичайні поточні операції українців з картками", – наголосив  Василь Фурман.

Нагадаємо, деякі клієнти ПриватБанку вже скаржаться, що банк блокує рахунки через велику кількість переказів.