У Нацбанку попередили українців про зміну цін найближчим часом

Автор: Леся Ловіцька

У Нацбанку попередили українців про зміну цін найближчим часом. Регулятор також спрогнозував зростання ВВП у 2024 році на рівні 3,6%.

У Нацбанку попередили українців про зміну цін найближчим часом - today.ua

Відповідну інформацію надав заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук. Вказано, що НБУ очікує, що річна інфляція у нашій державі у березні наблизиться до 4%. Тому громадяни не можуть розраховувати на значне уповільнення зростання цін.

"Поки ми маємо 4,3% інфляції за результатами лютого. У березні ми не очікуємо, що інфляція буде нижчою за нижню межу нашого цільового діапазону (4%). Ми очікуємо, що інфляція буде близькою до поточного рівня", - зазначив аналітик.

За словами топменеджера Національного банку України, зазначений показник нижчий за січневий прогноз, що дало додаткові причини знизити облікову ставку до 14,5%.

Популярні зараз

Українцям масово підвищать зарплати: названо нові суми

Пенсії перерахують з 1 червня: кому з українців додадуть 999 грн

Стало відомо, чи вилучатимуть для ЗСУ автомобіль, якщо він один у власника

В Укренерго ухвалили рішення щодо відключень електроенергії

Експерт підкреслив, що торік економічна активність українців була вищою. Зокрема, більший дохід отримало сільське господарство. У 2024-му врожай очікується трохи меншим, ніж у 2023-му Є позитивні очікування у будівництві та енергетиці.

Однак повномасштабна війна затягнулася, і це негативно впливає на відновлення в економіці.

"Наш прогноз зростання ВВП цього року на 3,6% залишається достатньо реалістичним", - цитує Сергія Ніколайчука Forbes.

У січні Нацбанк покращив прогноз щодо інфляції. Зазначається, що за підсумками цього року споживчі ціни збільшаться на 8,6%. Ніколайчук підкреслив, що з урахуванням інформації за два місяці після січневого прогнозу немає підстав вважати, що ситуація змінилася.

Нагадаємо, що голова НБУ Андрій Пишний заявив, що інфляція залишатиметься в у межах цільового діапазону 5% ±1% протягом найближчих місяців і помірковано прискориться у другому півріччі.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

За даними Держстату, у лютому 2024 року зростання споживчих цін в Україні сповільнилося до 4,3%.

Раніше повідомлялося, що НБУ надає клієнтам 15 хвилин після купівлі доларів – для скасування цієї операції.