Нацбанк намагається втримати курс: що буде з доларом у середині березня

Автор: Корнєєв Ігор

Національний банк України вживе заходів для зміцнення курсу гривні. У зв'язку з цим опубліковано прогноз на курс долара щодо національної валюти.

Нацбанк намагається втримати курс: що буде з доларом у середині березня - today.ua

Повідомляється, що НБУ витратить цього тижня від 290 до 570 млн доларів з метою зміцнення курсу гривні. З інтервенціями Нацбанк вийде у період з 12 до 15 березня.

У зв'язку з цим аналітики роблять прогноз про те, яким буде курс долара в українських банках. Значення очікується на рівні від 37,80 до 38,85 грн. Курс у пунктах обміну різних фінансових компаній не сильно відрізнятиметься: 37,90 – 38,75 грн.

За даними Міністерства фінансів України, 12 березня у банках країни долар продають за середньою ціною 38,60 грн, купують – 38,10. Офіційний курс Нацбанку – 38,38.

Популярні зараз

Трамп назвав Зеленському причини, через які Путін розпочав війну з Україною

Одна з країн Європи різко скоротить соціальну допомогу українським біженцям

Екс-держсекретар США озвучив “мирний план“ Трампа у разі перемоги на виборах

Бухгалтерська помилка: Пентагон знайшов додаткові 2 млрд доларів для України

Раніше Кабінет міністрів України зробив довгостроковий прогноз щодо американської валюти. Наприкінці року, за розрахунками уряду, долар буде коштувати 41 гривню. Проте аналітики фінансового ринку поспішили заспокоїти українців.

Вони розповіли, що Кабмін традиційно розглядає найгірший сценарій і робить прогноз, виходячи з нього. Економічний експерт Денис Безлюдько вважає, що до кінця року курс долара встановиться на позначці 37,5 грн.

Нацбанк намагається втримати курс: що буде з доларом у середині березня

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Наприкінці 2023 року, нагадаємо, він був на рівні 36,3 грн.

Втім, з початку року в Україні долар справді зростає, а девальвація гривні прискорилася. Голова фінансового комітету Верховної Ради Данило Гетьманцев, посилаючись на дані регулятора, зазначав, що лише за перші два місяці поточного року національна валюта девальвувала до долара на 2,3% за середньомісячним офіційним курсом.