На початку 90-х в Україні часто показували на телебаченні ролик з фразою "Ти не один, нас 52 мільйони". Це твердження давно втратило актуальність. Стало відомо, скільки людей залишили країну після початку повномасштабної війни.
Директор та академік Інституту демографії та соціальних досліджень Елла Лібанова повідомила про те, що відомості про кількість українських біженців різняться. Є два джерела даних: наші прикордонники та західні структури.
"Якщо взяти сальдо від 24 лютого 2022 року по теперішній час, всі, хто виїхав, мінус приїхав, то виходить десь 1,8 мільйона. Якщо слідувати тільки даним ООН, то виходить приблизно 6 мільйонів. Чим це можна пояснити, я не знаю ", - зазначила Лібанова.
Дослідниця припустила, що спочатку врахували не всіх українців, особливо коли за день із країни виїжджало по 120 тисяч громадян. Багато хто з них - без закордонних паспортів, за внутрішніми документами, використовуючи "Дію".
Прикордонники нагадали, що система "Аркан" не працювала. Проте кількість людей враховували. Елла Лібанова припустила, через що виникла різниця в даних:
"Різниці у мільйони не повинно бути. Цілком можливо, що якась кількість людей зареєстрована за кордоном, але повернулася і живе тут. Я не виключаю цього. Тому що схожа ситація була з ОРДЛО".
В інформації ООН вказано, що із загальної кількості 6 мільйонів біженців 1,2 мільйона виїхали до Росії і близько 800-900 тисяч – за межі Євросоюзу, зокрема у Великій Британії, США та Канаді.
За словами експерта, зараз населення України становить 37 мільйона людей у межах 1991 року. Якщо не враховувати окуповані території, то близько 31,5 мільйона.
Нагадаємо, що у 2023 році Україна стала країною з найнижчою народжуваністю у Європейському союзі. Показник – 0,7 дитини на одну жінку. У наступні десять років населення України може скоротитися до 30 мільйонів людей.
Раніше повідомлялося, що в Україні різко скорочується кількість чоловіків: жінок попередили про демографічну кризу.