В Україні різко скорочується кількість чоловіків: жінок попередили про демографічну кризу

Автор: Леся Ловіцька

В Україні очікується демографічна криза. У країні активно скорочується кількість чоловіків. Це насамперед пов'язано з повномасштабною війною.

В Україні різко скорочується кількість чоловіків: жінок попередили про демографічну кризу - today.ua

Заступник директора з наукової роботи Інституту демографії та соціальних досліджень імені М. В. Птухи НАНУ Олександр Гладун повідомив, що спостерігається різниця у співвідношенні чоловіків та жінок. Багато українок разом із дітьми виїжджають за кордон, а їхні чоловіки воюють.

На фронті також є серйозні втрати. Не варто очікувати на поліпшення ситуації і після завершення бойових дій в країні. Наразі військовозобов'язаним українцям заборонено виїзд за кордон, але коли його дозволять, тисячі чи мільйони чоловіків можуть виїхати до своїх родин.

Наразі за межі України виїхало вдвічі більше жінок, ніж чоловіків.

Популярні зараз

Українцям масово підвищать зарплати: названо нові суми

Пенсії перерахують з 1 червня: кому з українців додадуть 999 грн

Стало відомо, чи вилучатимуть для ЗСУ автомобіль, якщо він один у власника

В Укренерго ухвалили рішення щодо відключень електроенергії

"Зараз на фронті гине більше чоловіків, хоча воюють і жінки. Але слід сказати, що понад 95% загиблих на фронті – чоловіки. Співвідношення статевої структури залежатиме від двох факторів: тривалості війни та кількості тих, хто повернувся з-за кордону", - зазначив Гладун. 

Експерт нагадав, що хлопчиків завжди народжується більше, ніж дівчаток. У 30-34-річному віці це співвідношення в Україні вирівнювалося. Ще перед війною з РФ спостерігалася висока смертність чоловіків, тому уже тоді жінок було більше.

Олександр Гладун спрогнозував, що у 2037 році в Україні буде трохи більше жінок, бо багато хто з них повернуться із закордону додому. Також очікується скорочення кількості дітей віком до 14 років.

В Україні різко скорочується кількість чоловіків: жінок попередили про демографічну кризу

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Ця група зменшиться найістотніше, що також загрожує майбутньому розвитку України. Справа в тому, що через 5-15 років діти досягають репродуктивного віку, потім навчатимуться, працюватимуть. Однак вони народять менше дітей, ніж зараз. І цілком можливе виникнення критичної ситуації.

Раніше повідомляли, що підприємці перестають брати на роботу чоловіків.