В Україні настав час, коли найпростіше знайти роботу. Кадровики зазначають, що кількість вакансій на сайтах хедхантингу практично така сама, як і кількість вакансій від претендентів.
Загальна кількість пропозицій на ринку праці з початку війни скоротилася майже вдвічі. Багато бізнесів закрилися, переїхали до Європи або ж просто скоротили штат, в умовах зменшення прибутку.
На великих порталах-агрегаторах пропозицій на ринку праці станом на квітень 2021 року розміщувалося близько 48 тисяч оголошень із пропозиціями роботи. При цьому кількість розміщених резюме наближалася до 100 тисяч. У лютому 2022 року після початку повномасштабної війни кількість пропозицій на ринку праці скоротилася приблизно в 10 разів, а на кожну вакансію було до 11 претендентів.
У липні кількість розміщених резюме на одному з таких сайтів перевищила 152 тисяч, а вакансій було менше ніж 20 тисяч.
Згодом ситуація почала змінюватися, і зараз уже проблеми мають не ті громадяни, які шукають роботу, а бізнесмени, які перебувають у пошуку кваліфікованих кадрів. При 67 тисячах резюме на порталі з послуг хедхантингу розміщено 62 тисячі вакансій. Фактично це означає, що роботодавцям нема з кого вибирати, адже конкурс виходить не більше однієї людини на місце.
Дефіцит кадрів торкнувся всіх галузей економіки. Згідно з опитуванням, яке у квітні провела серед підприємців Європейська бізнес-асоціація (ЄБА), 74% роботодавців заявили, що відчувають нестачу співробітників. Лише 7% опитаних відповіли, що в них повністю укомплектовані штати.
Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що ЄБА зареєструвала петицію на сайті президента України. Бізнес просить запровадити економічне бронювання співробітників, оскільки ситуація в економіці може стати критичною.