Тест на IQ, що складається лише із трьох запитань, на перший погляд видається дуже простим. Однак із відповідями квапитись не варто. А от помізкувати не завадить. Такий тест допоможе швидко визначити свій IQ, а заодно змусить вас "прокачати" свою логіку.
Тестів на визначення IQ існує велетенська кількість. Одні з них спираються на явно лінгвістичну логіку, інші – на алгебраїчну або на геометричну. В усіх них одна спільна риса – вони апелюють, насамперед, не до суми накопичених людиною знань, а до її здатності аналітично мислити. Тести на IQ складені таким чином, щоб їх могли пройти і люди з університетською освітою, і ті, хто закінчив неповну середню школу. І зовсім не факт, що перші матимуть перевагу над другими.
Та зазвичай, щоби пройти такий тест, потрібно немало часу. А в нашу стрімку епоху людям бракує часу на все, навіть на апробацію власних розумових здібностей. Через це професор Єльського університету Шейн Фредерік придумав тест на когнітивну рефлексію (CRT), що складається лише з трьох питань, і не потребує багато часу на відповіді.
Ці відповіді, на перший погляд, лежать на поверхні. Але брати їх "з поверхні" не варто. Увімкніть свою логіку і копніть трішки глибше.
Популярні зараз
У 2025 році 88% українських компаній планують збільшити зарплати працівникам
В українських вузах не скасовуватимуть бюджетну форму навчання
Отже, запитання такі:
- Бита і м’яч разом коштують 1,10 долара. Бита коштує на 1 долар дорожче, ніж м’яч. Скільки коштує м’яч?
- Якщо 5 машин за 5 хвилин виготовляють 5 виробів, скільки часу знадобиться 100 машинам, щоб виготовити 100 виробів?
- На озері росте латаття. Кожен день його розмір подвоюється. Якщо для того, щоб латаття покрило все озеро, потрібно 48 днів, то скільки днів потрібно, щоб воно покрило половину озера?
Ну що, поскрегочимо трішки шестернями у мозку? Коли будете впевнені у своїх відповідях, можете перевірити їх тут. Вони розташовані в кінці публікації.
До речі, попри його удавану простоту, цей тест проходять навіть не всі студенти престижних закордонних вишів зі світовим ім'ям. А ви відповіли правильно? Якщо так, то вітаємо: з аналітикою у вас усе гаразд.
Нагадаємо, учений-мільярдер Ілон Маск прогнозує масове звільнення людей з роботи через дедалі ширше застосування штучного інтелекту.