“Ніхто з нас не матиме роботи“, - Ілон Маск розповів, куди заведе людство штучний інтелект

Автор: Марченко Любов

Штучний інтелект може згодом повністю перебрати на себе всю людську роботу, створивши людям повний достаток і давши необмежений час на самовдосконалення. За іншого сценарію, людство, що не матиме ніякого клопоту, почне деградувати. Або ще гірше – ШІ підкорить людей і знищить їх.

“Ніхто з нас не матиме роботи“, - Ілон Маск розповів, куди заведе людство штучний інтелект - today.ua

Такі думки висловив мільярдер і великий подвижник науки Ілон Маск, виступаючи на конференції Viva Technology Conference у Парижі.

Один зі слухачів звернувся до Маска із провокаційним запитанням: чи не боїться він, що одного дня ШІ залишить без роботи не лише якихось там абстрактних людей, але і його самого?

ШІ звільнить людство від необхідності працювати заради хліба

Маск відповів, що за ліпших обставин ШІ залишить без роботи усе людство, і його також. Але цього боятися не варто, адже люди матимуть усе для нормального життя, а також отримають необмежений час для самовдосконалення.

Популярні зараз

Глава ГУР Буданов зробив заяву про ситуацію на фронті: “Є хороша новина і погана“

Кабмін змінить критерій середньої зарплати для бронювання чоловіків від мобілізації

Зарплата від 24 тис. грн: названо найзатребуваніших працівників в аграрній галузі

Пенсії будуть мізерними: українців закликали відкладати гроші та працювати до глибокої старості

"За сприятливого сценарію, ймовірно, ніхто з нас не матиме роботи. Але в цьому сприятливому сценарії буде загальний високий дохід, а не загальний базовий дохід. Не буде нестачі товарів і послуг", – сказав мільярдер.

Отже Маск вважає, що завдяки повсюдному запровадженню машинного інтелекту людство отримає більший достаток. Адже не секрет, що машини зможуть усе робити швидше та якісніше за людей. При цьому люди матимуть безумовний дохід, який їм буде забезпечений державою просто за правом людей.

“Ніхто з нас не матиме роботи“, - Ілон Маск розповів, куди заведе людство штучний інтелект

Водночас Маск вважає, що в цьому якраз криється непряма загроза для людства. Адже людська цивілізація розвивалась не завдяки сприятливим умовам, а, радше, навпаки – всупереч їхній відсутності. А боротьба за існування завжди була рушійною силою розвитку людського інтелекту та джерелом найвидатніших досягнень цивілізації.

Отримавши ж безумовний дохід "розжиріле" людство може почати швидко деградувати. Адже навіщо чогось прагнути, якщо у тебе і так все є?

Герберт Веллс передбачив схожу ситуацію ще 130 років тому

Така, або маже така ситуація описана в романі Герберта Веллса "Машина часу". Там також герой потрапляє у віддалене майбутнє нашої планети і застає людство, що розділилось на два антагоністичні відгалуження. Перше – безтурботні елої, нащадки колишньої еліти суспільства. А друге відгалуження – морлоки, нащадки робітників.

“Ніхто з нас не матиме роботи“, - Ілон Маск розповів, куди заведе людство штучний інтелект

Елої звикли, що їм не треба працювати, і що за них і для них усе зроблять морлоки. Вони продовжують жити у розкошах і достатку, не обтяжуючи ані своє тіло, ані свій мозок ніякою працею. Поступово вони розумово деградують, хоч і зберігають людську подобу. А найжахливіше, вони, самі того не усвідомлюючи, стають поживою для морлоків, які їх вирощують і відгодовують замість домашньої худоби.

Морлоки, що звикли жити у підземному світі, навпаки, своїм виглядом наводять жах на мандрівника  у часі. Але вони розумні, адже їм усе життя доводиться підтримувати технічні засоби, що створюють комфорт для елоїв, а також розвивати нові знання. Фактично морлоки – це той самий штучний інтелект, який візьме на себе усі турботи про людей.

Маск вважає, що ШІ може стати могильщиком людської цивілізації

Отже, Ілон Маск також вважає, що штучний інтелект може стати не лише непрямою, але й прямою загрозою для людської цивілізації. Адже, навчаючи його на власному досвіді, люди мимоволі прищеплюють йому й уміння брехати. Отож, досягши певного рівня розвитку, він може почати усвідомлювати свою суб'єктність. А там і недовго до висновку, що недосконалі людські істоти лише заважають його розвитку та самореалізації. Так може дійти і до знищення людства.

“Ніхто з нас не матиме роботи“, - Ілон Маск розповів, куди заведе людство штучний інтелект

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Ілон Маск, до речі, став одним зі світових лідерів, які поставили свої підписи під листом, що закликає призупинити розвиток ШІ. Однак провідні розробники нейромереж не дослухались до цього заклику і продовжують розвивати ШІ. Через це і сам Маск кинувся наздоганяти їх зі своїм варіантом ШІ – чат-ботом Grok. Причому він переконаний, що саме йому вдасться "виховати" такий штучний інтелект, який нічим не загрожуватиме людству.

Нагадаємо, паралізований чоловік із чіпом від компанії Neuralink Ілона Маска освоїв комп'ютерні ігри та почав писати у соцмережах.