США найближчими днями нададуть Україні зброю, здатну змінити ситуацію на фронті

Автор: Корнєєв Ігор

Окрім самого факту надання Конгресом допомоги Україні, зі США прийшла ще одна гарна новина. Уже в першому пакеті військової допомоги на фронт буде надано ракети ATACMS великої дальності.

США найближчими днями нададуть Україні зброю, здатну змінити ситуацію на фронті - today.ua

Про попередню домовленість щодо постачання даних боєприпасів для українських систем HIMARS раніше повідомляв президент України Володимир Зеленський. Днями він провів переговори з американським колегою Джо Байденом, який заявив, що не перешкоджатиме цьому.

Нагадаємо, за ухваленим Сенатом законом про допомогу Україні президент США мав право ветувати постачання ракет ATACMS великої дальності, якби вважав це загрозою національним інтересам Сполучених Штатів.

Телеканал CNN із посиланням на трьох співрозмовників у керівництві США повідомив, що ракети для HIMARS, здатні завдавати ударів на глибину до 300 кілометрів, будуть поставлені в Україну вже в рамках першого пакету військової допомоги.

Популярні зараз

У Європі різко скорочують розмір допомоги українським біженцям: де платитимуть менше

Не всі українці знають, що у них є право на достроковий вихід на пенсію під час війни

Чи вважається врученою залишена у двері повістка: роз'яснення постанови Кабміну

В уряді пояснили надання бронювання співробітникам Favbet та Glovo

Це означає, що наші захисники зможуть вражати склади з боєприпасами та пальним на великій відстані від лінії фронту. Росіянам доведеться переносити їх ще далі, що ускладнить постачання армії та негативно позначиться на наступальному потенціалі збройних сил окупантів.

США найближчими днями нададуть Україні зброю, здатну змінити ситуацію на фронті

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Аналогічний ефект майже два роки тому мали перші HIMARS, які прибули в Україну. Вони знищували склади та командні пункти росіян на глибині до 80 кілометрів. Ракети ATACMS з дальністю 300 км також дозволять завдавати ударів по військових базах і аеродромах майже в будь-якій точці окупованого півострова Крим.

Нагадаємо, напередодні CNN повідомляв, що більшість зброї в рамках першого пакету військової допомоги для України США вже доставили до Європи. Як тільки Джо Байден підпише відповідний закон, воно почне рух у бік лінії фронту.