ЄС на вимогу Угорщини перевірить, як Україна витрачає грошову допомогу

Автор: Корнєєв Ігор

Європейський Союз має намір жорсткіше контролювати витрати 50 млрд євро, що виділяються в рамках програми Ukraine Facility. Для цього створено спеціальну Аудиторську раду зі штаб-квартирою у Брюсселі.

ЄС на вимогу Угорщини перевірить, як Україна витрачає грошову допомогу - today.ua

Інформація про створення цієї установи з'явилася в офіційному журналі ЄС. Як повідомляється, діяльність Аудиторської ради буде спрямована на запобігання:

  • шахрайства;
  • корупції;
  • конфліктів інтересів;
  • порушень правил”.

"Коротше, погана новина, якщо хтось розраховував знайти там (у коштах, що виділяються ЄС – ред.) фінанси на різні телепрограми або "геніальні" економічні ідеї", – прокоментував це рішення Європейського Союзу депутат Верховної Ради Ярослав Железняк.

До Аудиторської ради увійдуть троє громадян країн Євросоюзу, які компетентні у фінансовому аудиті та антикорупційних заходах. Штаб-квартира установи перебуватиме у Брюсселі, а у Києві буде розташований її секретаріат.

Популярні зараз

В Україні поліцейські почали примусово доставляти водіїв до ТЦК

У Міноборони повідомили, хто з чоловіків першочергово отримає повістки до ТЦК

Renault Duster в Україні не зміг конкурувати з Honda X-NV

Військовозобов'язаних чоловіків з 17 липня штрафуватимуть за помилки ТЦК: роз'яснення юриста

"Аудиторська рада звітуватиме перед Єврокомісією кожні три місяці, а у разі, якщо стане відомо про будь-які виявлені випадки або серйозні занепокоєння щодо неправильного управління витратами, фінансованими в рамках механізму Ukraine Facility – негайно", – повідомив голова податкового комітету українського парламенту Данило Гетманцев.

ЄС на вимогу Угорщини перевірить, як Україна витрачає грошову допомогу

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, що виділення Україні 50 млрд євро макроекономічної допомоги довго блокувала Угорщина. Потім опір Будапешта в Євросоюзі було подолано, однак як компроміс Єврокомісія погодилася створити контролюючий орган, який стежитиме за тим, як Київ витрачає кошти, що йому виділяються.

Зазначимо, що програма Ukraine Facility розрахована на чотири роки. Щомісяця Україна отримуватиме близько 1,5 млрд євро. У березні Єврокомісія перевела одразу 4,5 млрд євро – кошти за весь перший квартал.