Україна отримала 1,5 млрд євро від Єврокомісії: на що підуть гроші

Автор: Корнєєв Ігор

Єврокомісія здійснила черговий транш Києву в рамках програми Ukraine Facility. На українські рахунки надійшло півтора мільярда євро.

Україна отримала 1,5 млрд євро від Єврокомісії: на що підуть гроші - today.ua

Програму Ukraine Facility розроблено для підтримки фінансово-економічного стану України та приведення її інститутів у відповідність до європейських. Гроші, як очікується, виділятимуться щомісяця по 1,5 млрд євро.

У березні Єврокомісія перевела в Україну 4,5 млрд євро. Це був транш одразу за весь перший квартал. Виділення фінансової допомоги у квітні залежало від успіхів уряду щодо виконання так званих індикаторів на шляху до вступу до ЄС. Виділяючи допомогу, Єврокомісія контролює українські реформи за 33 напрямками, щоб наша країна все більше відповідала вимогам вступу до Європейського Союзу.

Зважаючи на те, що черговий транш здійснено, контролери залишилися задоволені результатами перевірки.

Популярні зараз

В Україні заборонили приймати деякі купюри, - Нацбанк

Зеленський, Сирський та Буданов звернулися до українців

Названо зарплату, з якою українці можуть розраховувати на 10 000 грн пенсії

У червні деяким категоріям українських пенсіонерів підвищать виплати

"Україна несе важкий тягар задля всіх нас. Сьогодні надаємо додаткові 1,5 млрд євро в межах Механізму Ukraine Facility обсягом у 50 млрд євро. Це вкрай важливо, аби держава працювала, а послуги надавались, поки країна дає відсіч агресору. Європа залишається єдиною та рішучою", - написала голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн.

Україна отримала 1,5 млрд євро від Єврокомісії: на що підуть гроші

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Кошти в рамках програми Ukraine Facility виділяються на пенсії та зарплати у бюджетному секторі, а також на надання адміністративних послуг громадянам. Коштом траншів від Єврокомісії функціонує державний апарат. Також вони спрямовуються на відновлення об'єктів, знищених Росією під час війни.

Загалом за чотири роки Україна отримала 50 млрд євро. Які умови вона має виконувати для отримання чергових траншів, ми повідомляли раніше.