На Сонці зафіксовано найпотужніший за останні 11 років спалах

Автор: Корнєєв Ігор

Вчені зафіксували чергову активність сонячної плями AR3664. Вона стала найпотужнішою за останні 11 років спостережень.

На Сонці зафіксовано найпотужніший за останні 11 років спалах - today.ua

Людство вимірює потужність спалахів на Сонці з 1975 року. Це робиться за допомогою супутників GOES. Центр прогнозування космічної погоди Національного управління атмосферних та океанографічних досліджень США (NOAA) повідомив 10 травня про спалах класу X5.8.

Сьогоднішній спалах мав потужність X8.7 і став найпотужнішим за 11-річний цикл активності зірки.

Популярні зараз

У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Зазвичай викиди УФ-випромінювання такої потужності призводять до сильних магнітних бур. Це своєю чергою може позначитися на роботі радіозв'язку. Спалах 10 травня призвів до проблем у роботі GPS і вивів з ладу кілька супутників Starlink. У Східній Азії та Австралії практично повністю зник зв'язок на частотах 20 МГц.

Неозброєним оком ефект від таких потужних викидів на Сонці також можна побачити. Практично по всій планеті спостерігалося полярне сяйво через іонізації атмосфери. Цим явищем краще милуватися далеко від великих міст із максимальним світловим забрудненням.

На Сонці зафіксовано найпотужніший за останні 11 років спалах

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Вчені NOAA стверджують, що, хоча сьогоднішній спалах був набагато потужнішим за той, що був зафіксований минулої п'ятниці, серйозних наслідків для нашої планети від нього не буде. Вони повідомляють, що три потужні спалахи класу X1.7, X1.3 і X8.7 були зафіксовані в той момент, коли сонячна пляма AR3664 була відвернута від Землі.

Цього року Сонце набрало піку своєї активності. На Землю обрушилися магнітні бурі, які наша планета не знала понад півтора століття. Величезна пляма AR3664, на якій відбуваються спалахи, у багато разів перевищує за діаметром Землю.

Головне