Українцям вирішили змінити деякі умови використання генераторів електроенергії. Користувачам цих пристроїв дозволять тримати на зберіганні значно більшу кількість пального, ніж можна було дотепер. Це дасть підприємствам більше шансів на безперебійну роботу в умовах масштабних відключень електроенергії.
Це питання, зокрема, розглядалось на спеціальній міжвідомчій нараді під головування віце-прем'єрки Ірини Верещук.
Йдеться про норми зберігання пального для функціонування генераторів. Особливо це стосується прифронтових регіонів – Сумської та Харківської областей, які ворог обстрілює щодня. Через часті обстріли енергоструктури у прилеглих до фронту регіонах часто немає світла. Отже генератори – єдине, що рятує жителів цих регіонів від повного мороку, а також від зупинки роботи підприємств.
Через це в уряді розглядають можливість збільшення ліміту зберігання палива, призначеного для роботи генераторів. На сьогодні такий ліміт становить 2000 літрів на один об'єкт. Однак в умовах частих і довготривалих відключень світла такий запас палива дуже швидко вичерпується, і через це підприємства змушені зупиняти свою роботу. Отже, треба дозволити їм тримати більший запас палива.
"Маємо допомогти вирішити питання забезпечення достатньою кількістю палива для генераторів на прифронтових територіях, щоб підтримати місцевих мешканців", – зазначила Ірина Верещук.
Зокрема, пропонується збільшити ліміт зберігання палива з двох до десяти тисяч літрів на один об'єкт. Звісно, зберігання такого обсягу пального може бути вкрай небезпечним. Особливо, зважаючи на часті обстріли прифронтових територій. Але тут уже або пан, або пропав. Підприємцям доведеться обирати між двома ризиками: ризиком влучання ракети або шахеда в резервуари з пальним та ризиком зупинки виробництва і втрати доходів.
Найближчим часом питання про збільшення ліміту мають вивчити і дати йому оцінку. Принаймні, до початку нового опалювального сезону його обіцяють вирішити.
Нагадаємо, киян попередили про можливі відключення електроенергії тривалістю у цілий тиждень.