Десять українських льотчиків завершили підготовку на F-16 у США

Автор: Корнєєв Ігор

Десять українських бойових льотчиків завершили курс підготовки пілотування винищувачів F-16 у США. Проте, як повідомили у Повітряних силах ЗСУ, в Україну вони поки що не повернуться.

Десять українських льотчиків завершили підготовку на F-16 у США - today.ua

Спікер ЗС ЗСУ Ілля Євлаш повідомив в ефірі національного телемарафону, що наші льотчики проходили навчання в американському штаті Аризона. Вони успішно завершили курс підготовки, однак це не означає, що навчання завершиться.

"Навчальний процес не завершується. Зараз пілоти повертаються в Європу і будуть готуватися далі для того, щоб у подальшому прибути в Україну і продовжити виконання своїх завдань", - сказав Ілля Євлаш.

Він нагадав, що паралельно із льотчиками наші західні союзники готують інженерів, які обслуговуватимуть американські багатоцільові винищувачі F-16. Раніше Нідерланди повідомили, що десять із них завершили курс підготовки. Їх вчили працювати не лише з літаком, а й з обладнанням, що забезпечує виживання пілота у разі аварійної посадки чи катапультування.

Популярні зараз

Глава ГУР Буданов зробив заяву про ситуацію на фронті: “Є хороша новина і погана“

Кабмін змінить критерій середньої зарплати для бронювання чоловіків від мобілізації

Мольфар попередив про небезпеку для двох українських міст: “Слід бути готовими до евакуації“

Пенсії будуть мізерними: українців закликали відкладати гроші та працювати до глибокої старості

Ілля Євлаш не уточнив, коли очікується прибуття в Україну перших літаків F-16. Однак зазначив, що вони виконуватимуть завдання із патрулювання повітряного простору, а також завдаватимуть ударів по противнику на фронті.

Десять українських льотчиків завершили підготовку на F-16 у США

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Зазначимо, що навчання наші пілоти та інженери проходять не лише у США. Їх також навчають фахівці в інших країнах, які об'єднані у так звану Коаліцію авіаційних можливостей, створену у рамках Контактної групи з оборони України (формат "Рамштайн").

11 травня видання The Standart повідомляло з посиланням на високопоставлених військових, що до прибуття перших F-16 в Україну залишилися лічені тижні. За найпесимістичнішими прогнозами, літаки з'являться в нашому небі до кінця літа.