Мобілізація за письмовою згодою: у Верховній Раді вирішили змінити підхід до заклику до ЗСУ

Автор: Леся Ловіцька

В Україні можуть змінити підхід до заклику до ЗСУ. У Верховній Раді запропонували мобілізувати військовозобов'язаних за письмовою згодою.

Мобілізація за письмовою згодою: у Верховній Раді вирішили змінити підхід до заклику до ЗСУ - today.ua

У парламенті зареєстрували новий законопроект №10209, автором якого став депутат Георгій Мазурашу. Серед іншого запропоновано призивати на військову службу тих, хто має броню, а також співробітників правоохоронних органів.

Народний обранець закликав дозволити звільняти від служби за власним бажанням та залучати до відновлення інфраструктури безробітних.

Мобілізація за письмовою згодою

У документі зазначено, що українців потрібно призивати до ЗСУ після письмового підтвердження готовності захищати державу, а також враховувати їхні морально-вольові якості. Мазурашу вважає примусову мобілізацію неправильною.

Популярні зараз

Сирський терміново готує два стратегічні плани для ЗСУ, - Зеленський

Українцям почали надходити податкові платежі за нерухомість: у кого суми будуть підвищені

Багатодітні батьки також підлягатимуть мобілізації: юристи розкрили підводні камені нового законопроєкту

Представник ТЦК роз'яснив відповідальність щодо неявки за повісткою

"Це неадекватні норми, які є виключно шкідливими. Тому я вже не вперше пропоную зміни, які змусять ТЦК СП шукати і мобілізувати саме готових і фізично і морально стати на захист країни, а не всіх підряд для кількості. Як зазначають добровольці, через таких загнаних погрозами та примусом в армії суцільні проблеми. Вони відмовляються виконувати накази, залишають позиції, біжать, здаються в полон", - цитує депутата ВРУ ТСН.

Звільнення від служби за бажанням

Парламентарій закликав дозволити військовим йти зі служби у разі порушення їхніх прав та за власним бажанням. Для цього їм потрібно надати відповідний рапорт.

Також передбачено право звільнятися від служби призовникам, якщо вони належать до категорій громадян, які не підлягають призову під час мобілізації. Зокрема, це стосується студентів, аспірантів, викладачів, людей з інвалідністю та заброньованих працівників.

Мобілізація за письмовою згодою: у Верховній Раді вирішили змінити підхід до заклику до ЗСУ

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Залучення безробітних до відновлювальних робіт

Безробітних українців у запасі, яких не призвали на військову службу, запропоновано залучати до відновлення пошкодженої інфраструктури чи забезпечення функціонування інших секторів економіки.

Раніше у ЗСУ назвали три місця, де можна швидко знайти ухилянтів та вручити їм повістки.