Мобілізація в Україні: адвокат розповів, що робити, якщо повістка прийшла на підприємство

Автор: Лобанова Єлизавета

Мобілізація в Україні триває, і повістки громадянам призовного віку видають не лише по квартирам та в громадських місцях, а й за місцем роботи. Адвокат Андрій Карпенко розповів, що робити, якщо повістка прийшла на підприємство.

Мобілізація в Україні: адвокат розповів, що робити, якщо повістка прийшла на підприємство - today.ua

За словами правозахисника, вручення повісток на підприємствах є абсолютно законним. Карпенко розповів, що роботодавець має чіткі зобов'язання не лише сповістити, а й проконтролювати явку працівника до військкомату. Порядок його дій та взаємодії з державними органами у такому разі передбачено законодавством та постановою Кабміну №1487 від 30 грудня 2022 року.

Після отримання від ТЦК повістки на підприємство з інформацією, хто і на який час викликається у військкомат, роботодавцю необхідно зробити наступні кроки:

  • Видати наказ, який безпосередньо повідомляє особу про те, що вона має з'явитися в Територіальний центр комплектування та соцпідтримки (ТЦК СП).
  • Привести цей наказ до відома працівників, на яких він поширюється, і забезпечити їхнє прибуття до військкомату. Також слід у триденний термін надіслати копію наказу до ТЦК та СП.
  • Проконтролювати прибуття військовозобов'язаного до ТЦК. У разі неявки він має повідомити військкомату, що його працівник не з'явився у призначений час.

Мобілізація в Україні: адвокат розповів, що робити, якщо повістка прийшла на підприємство

Популярні зараз

Після війни українці не зможуть виходити на пенсію в 60, - Жолнович

Стали відомі надбавки до пенсії, які виплачуватимуть українцям з 1 травня

У ПЦУ розставили крапки над “і“ у питаннях жіночого дрес-коду для відвідин церкви

В Україні запроваджено обмеження прав і свобод громадян – тимчасово, доки не закінчиться війна

За законом, якщо працівник відмовляється підписувати наказ, яким йому повідомляють про необхідність явки до військкомату, потрібно скласти акт про відмову від підпису наказу у присутності трьох осіб та направити його до ТЦК.

Порушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку тягне за собою накладення штрафу від 30 до 50 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Повторне порушення, вчинене протягом року та в особливий період, за яке вже було адміністративне стягнення, тягне за собою накладення штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

На роботодавців, які приховують своїх співробітників від мобілізації, також чекає покарання. У разі порушення для них передбачено штраф від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Рішення про накладення штрафу ухвалює керівник військкомату.

Раніше адвокат роз'яснив, чи можна передавати повістки призовникам через родичів.