Мобілізація у квітні: на які спеціальності призиватимуть чоловіків до ЗСУ

Автор: Леся Ловіцька

В Україні попередньо дію воєнного стану продовжено до 13 травня. З першого дня повномасштабної війни проводиться мобілізація. Стало відомо, на які спеціальності чоловіків активно призиватимуть у квітні.

Мобілізація у квітні: на які спеціальності призиватимуть чоловіків до ЗСУ - today.ua

Армійські лави можуть поповнити військовозобов'язані чоловіки з 18 до 60 років. З моменту повноліття у ЗСУ можуть призвати українців, які мають досвід несення служби. Служити вирушають усі, крім тих, кого є відстрочка, та тих, кого ВЛК визнала непридатними.

Представники ТЦК масово видають повістки чоловікам, які придатні до служби згідно з висновком ВЛК, непридатні до служби у мирний час та обмежено придатні у воєнний, а також обмежено придатні у мирний час та придатні в умовах воєнного стану.

Чоловіки, яких зняли з обліку, повторно стають на нього, якщо минуле обмеження зняте. Також призивати можуть тих, кого виключено з військового обліку, але вони добровільно пройшли ВЛК та визнані обмежено придатними. При цьому у них немає судимості за тяжкий чи особливо тяжкий злочин.

Популярні зараз

“Вперше за роки війни“: Зеленський повідомив про ситуацію зі снарядами на фронті

У Верховній Раді зробили заяву щодо підвищення тарифу на світло з 1 червня

Прикордонник застрелив чоловіка, який намагався незаконно перейти кордон з Румунією

З 1 червня в Україні зросте вартість комуналки: стало відомо, як зміниться тариф на газ

Ті, у кого є відстрочка від служби, можуть мобілізуватися добровільно.

Які спеціальності потрібні у ЗСУ у квітні

Генерал-майор Віктор Ніколюк, який командує підготовкою у Сухопутних військах, повідомив, що армії найбільше не вистачає піхоти. Проводиться масова підготовка цієї категорії військовослужбовців.

"Це та піхота, яка йде вперед, яка штурмує, яка закріплюється в окопі, утримує позиції, і піхота заходить на ворожі позиції, відбиває ворога", - уточнив воєначальник.

Також є потреба в танкістах, мінометниках, артилеристах та операторах безпілотних літальних апаратів.

Мобілізація у квітні: на які спеціальності призиватимуть чоловіків до ЗСУ

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Раніше повідомлялося, що в Україні зменшили мобілізаційний вік – відповідний закон підписав президент Володимир Зеленський.

Глава держави також погодив запровадження електронного кабінету для військовозобов'язаних, де будуть зазначені дані про них.