Мобілізація чоловіків з 25 років: Зеленський підписав закон про зниження призовного віку

Автор: Леся Ловіцька

Володимир Зеленський підписав новий закон щодо зниження призовного віку. Тепер українських чоловіків матимуть будуть мобілізувати з 25 років.

Мобілізація чоловіків з 25 років: Зеленський підписав закон про зниження призовного віку - today.ua

Документ уже з’явився на сайті Верховної Ради. Нагадаємо, що у парламенті завершили розгляд законопроєкту №10449 про зміни у мобілізації. Серед іншого була вимога знизити мобілізаційний вік. Раніше він становив 27 років – для чоловіків, які не служили. А для тих, хто має досвід несення служби, - з 18 років.

У новому законі зазначено, що він стане чинним наступного дня після оприлюднення. Таким чином, уже з 3 квітня повістки будуть масово видавати 25-річним військовозобов'язаним громадянам.

Щодо максимального віку для служби у ЗСУ, він дорівнює 60 рокам. При цьому особи з вищого військового складу можуть обіймати свої посади довше - за бажанням й відповідно до стану здоров'я.

Популярні зараз

Зеленський пояснив, чому мобілізація стосуватиметься насамперед молодих чоловіків

Коли закінчиться війна в Україні: прогноз російського математика

Кейт Міддлтон показала рідкісне фото молодшого сина у день його народження

Тіна Кароль показала наймодніший тренч весни 2024 року

Мобілізація чоловіків з 25 років: Зеленський підписав закон про зниження призовного віку

Чимало українців виступали проти зниження призовного віку. Однак самі військові зазначають, що зараз в армії багато чоловіків віком від 35 років, тоді як в армії російських окупантів більше молодих й сильних солдатів. Тому в нашій країні також вирішили переглянути вікові обмеження.

Також стало відомо, що Володимир Зеленський підписав закон про запровадження електронного квитка військовозобов'язаного. У реєстрі з'являться дані про номери телефонів та адреси електронної пошти українців, судимості, право володіння зброєю, відомості про виїзд за кордон, реквізити паспортів, інформація про батьків тощо.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, що в ухилянтів будуть відбирати водійські права. Про це повідомив юрист.

Раніше стало відомо, що в Україні вчора, 1 квітня, розпочалася масштабна демобілізація строковиків, котрим через початок повномасштабної війни довелося служити набагато довше.