На Закарпатті посилили мобілізацію: з 1 грудня запровадили перевірку документів громадян

Автор: Леся Ловіцька

На Закарпатті з 1 грудня вирішили запустити перевірку документів громадян, які перебувають на території регіону. Про це повідомили в обласній військовій адміністрації.

На Закарпатті посилили мобілізацію: з 1 грудня запровадили перевірку документів громадян - today.ua

Вказано, що зміни діятимуть у період дії воєнного стану в Україні. Буде призначено комендантів міст та районів Закарпатської області, які визначать уповноважених для перевірки документів.

Як відомо, термін загальної мобілізації було продовжено до 14 лютого. В армію призивають військовозобов'язаних громадян 18-60 років, які не мають причин для відстрочки від служби у ЗСУ.

У Верховній Раді розробляють новий законопроект про мобілізацію, в якому буде враховано колишні недоліки.

Популярні зараз

Рядовим – по 3 тисячі доларів: озвучено нові зарплати військових, за які голосуватимуть депутати

ЗСУ можуть отримати балістичні ракети, які летять на 300 км

Ощадбанк стягує кошти з рахунків померлих клієнтів

У ПС оцінили ймовірність нового обстрілу України у другу річницю початку війни

Раніше стало відомо, що на Львівщині наприкінці листопада розширили повноваження представників військкоматів. За наказом регіональної ОВВ, співробітникам територіальних центрів комплектації та соціальної підтримки дозволили перевіряти документи в українців призовного віку. Військовозобов'язані повинні мати при собі документи на підтвердження особи, а також про військовий облік.

У Міністерстві юстиції заявили, що перевірка документів співробітниками ТЦК на вулицях не є законною.

На Закарпатті посилили мобілізацію: з 1 грудня запровадили перевірку документів громадян

Мобілізація у грудні: хто може вручати повістки

У грудні військовозобов'язані продовжать отримувати три типи повісток: для уточнення облікових даних, для проходження військово-лікарської комісії та мобілізаційного розпорядження. Також є четвертий тип повісток - про призов на строкову військову службу, але в умовах воєнного стану їх не видають, тому що зараз він не проводиться.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Право вручати повістки мають представники ТЦК, а також органів місцевого самоврядування, адміністрації установ, організацій, підприємств та навчальних закладів. Документи можуть видати скрізь, закон не обмежує місця.

Також у ЗСУ зробили заяву про мобілізацію жінок. Сержант та бойовий медик Борис Хмілевський вважає, що це питання часу, призов жінок до армії однозначно буде і стане обов'язковим.