На Закарпатті з 1 грудня вирішили запустити перевірку документів громадян, які перебувають на території регіону. Про це повідомили в обласній військовій адміністрації.
![На Закарпатті посилили мобілізацію: з 1 грудня запровадили перевірку документів громадян На Закарпатті посилили мобілізацію: з 1 грудня запровадили перевірку документів громадян - today.ua](https://today.ua/wp-content/uploads/2023/11/mobilizatsiya-ukp-768x432.jpg)
Вказано, що зміни діятимуть у період дії воєнного стану в Україні. Буде призначено комендантів міст та районів Закарпатської області, які визначать уповноважених для перевірки документів.
Як відомо, термін загальної мобілізації було продовжено до 14 лютого. В армію призивають військовозобов'язаних громадян 18-60 років, які не мають причин для відстрочки від служби у ЗСУ.
У Верховній Раді розробляють новий законопроект про мобілізацію, в якому буде враховано колишні недоліки.
Популярні зараз
Трамп назвав Зеленському причини, з яких Путін розпочав війну з Україною
Одна з країн Європи різко скоротить соціальну допомогу українським біженцям
Екс-держсекретар США озвучив “мирний план“ Трампа у разі перемоги на виборах
Раніше стало відомо, що на Львівщині наприкінці листопада розширили повноваження представників військкоматів. За наказом регіональної ОВВ, співробітникам територіальних центрів комплектації та соціальної підтримки дозволили перевіряти документи в українців призовного віку. Військовозобов'язані повинні мати при собі документи на підтвердження особи, а також про військовий облік.
У Міністерстві юстиції заявили, що перевірка документів співробітниками ТЦК на вулицях не є законною.
Мобілізація у грудні: хто може вручати повістки
У грудні військовозобов'язані продовжать отримувати три типи повісток: для уточнення облікових даних, для проходження військово-лікарської комісії та мобілізаційного розпорядження. Також є четвертий тип повісток - про призов на строкову військову службу, але в умовах воєнного стану їх не видають, тому що зараз він не проводиться.
Право вручати повістки мають представники ТЦК, а також органів місцевого самоврядування, адміністрації установ, організацій, підприємств та навчальних закладів. Документи можуть видати скрізь, закон не обмежує місця.
Також у ЗСУ зробили заяву про мобілізацію жінок. Сержант та бойовий медик Борис Хмілевський вважає, що це питання часу, призов жінок до армії однозначно буде і стане обов'язковим.