Верховна Рада хоче підвищити граничний вік для служби у ЗСУ: в армії зможуть залишатися чоловіки старше 60 років

Автор: Леся Ловіцька

У Верховній Раді вирішили прибрати граничний вік для призову у ЗСУ, щоб в армії змогли служити чоловіки віком від 60 років. Депутати планують усунути вікову дискримінацію та залучити до захисту Батьківщини більше громадян.

Верховна Рада хоче підвищити граничний вік для служби у ЗСУ: в армії зможуть залишатися чоловіки старше 60 років - today.ua

У парламенті зареєстрували відповідний законопроект №10084, авторами якого виступили народні депутати від фракції "Відновлення України" Анатолій Бурмич та Олександр Юрченко.

Адвокат Марина Бекало повідомила, що документ передбачає право літніх військовослужбовців з високою професійною підготовкою та досвідом залишатися на військовій службі. Ціль – прибрати вікові обмеження. Проте зазначені чоловіки мають бути визнані військово-лікарською комісією придатними.

За словами юриста, у разі ухвалення законопроекту зміни торкнуться тільки діючих військовослужбовців, які в умовах військового стану досягли граничного віку перебування на службі і не хочуть демобілізуватися. Вони мають особисто виявити бажання залишитися в армійських лавах.

Популярні зараз

Названо тарифи на газ в Україні з 1 грудня

В Україні різко зросла кількість захворювань на ВІЛ та сифіліс

"Законопроект не передбачає вручення повісток та призову чоловіків після 60 років", - цитує правозахисницю ТСН.

Верховна Рада хоче підвищити граничний вік для служби у ЗСУ: в армії зможуть залишатися чоловіки старше 60 років

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, що в Україні проводиться призов чоловіків віком 18-60 років. Представники військкоматів частіше видають повістки молодим громадянам без серйозних проблем зі здоров'ям і легше навчаються. У ЗСУ запевнили, що не мають на меті "мобілізувати дідусів", які не мають сил для несення служби.

Раніше в Міноборони повідомили про посилення мобілізації: військовозобов'язаних закликали не чекати на повістки і приходити в ТЦК самим. Підготовлено пропозиції щодо змін у законопроектах, які стосуються обліку військовозобов'язаних. Чоловіки зможуть проходити ВВК та інші процедури не лише за місцем реєстрації, а й за фактичним місцем проживання.