Зеленський назвав спосіб вирішити проблему з дефіцитом електроенергії в Україні

Автор: Корнєєв Ігор

Президент України Володимир Зеленський виступив на берлінській Конференції з відновлення України (Ukraine Recovery Conference). У своїй промові він назвав спосіб подолати енергетичну кризу до початку опалювального сезону.

Зеленський назвав спосіб вирішити проблему з дефіцитом електроенергії в Україні - today.ua

Володимир Зеленський повідомив учасників конференції, з якими наслідками російських ракетних та дронових ударів зіткнулася Україна. Він нагадав, що терористам вдалося позбавити нашу енергосистему 9 гігаватів потужності, тоді як на піку споживання в торішній опалювальний сезон країна використовувала більш ніж удвічі більше – 19 ГВт.

"Берлін – це близько двох гігаватів потреби. Мюнхен – десь до трьох гігават. Ми вже втратили в рази більшу генерацію, ніж обсяг енергоспоживання великих міст. 80% теплової генерації в Україні, третина гідрогенерації – вони просто знищені Путіним. І це ще не межа його терору, на жаль", – наголосив президент України.

Він заявив, що за 3-4 місяці, які залишилися до повернення в Україну холодів, буде відновлено максимально можливу кількість об'єктів, що генерують електрику. Ставка робитиметься на швидке та недороге відновлення, зазначив Володимир Зеленський.

Популярні зараз

Німеччина відмовилася надавали винищувачі F-16 Україні: названо причину

Зеленський зробив заяву щодо “справедливого завершення“ війни з Росією

Військовозобов'язаних чоловіків з 17 липня штрафуватимуть за помилки ТЦК: роз'яснення юриста

Названо найбільш надійний автомобіль Toyota у Європі

Головне, що могло б розв'язувати енергетичну проблему України – це високоефективна децентралізована маневрова газова генерація.

Зеленський назвав спосіб вирішити проблему з дефіцитом електроенергії в Україні

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Саме в цій галузі в рамках нашої конференції ми підписуємо перші контракти. Саме для цього ми потребуємо вашого максимального лідерства, передусім для експортно-кредитного фінансування проєктів, а також вашої експертизи та реального досвіду", - звернувся до присутніх на Ukraine Recovery Conference Президент України.

Нагадаємо, на берлінській конференції сьогодні виступав канцлер ФРН Олаф Шольц. Він повідомив, що Німеччина поставить в Україну ще одну систему ППО Patriot, а також системи IRIS-T та Gepard.