Мерська корупція: СБУ затримала на 2-мільйонному хабарі мера одного з обласних центрів

Автор: Марченко Любов

СБУ затримало мера Сум на велетенському хабарі. Сумський градоначальник Олександр Лисенко вимагав в одного з підприємців хабар 2 мільйони гривень в обмін на дозвіл безперешкодно займатися бізнесом в обласному центрі. Разом із мером "пов'язали" ще одного місцевого посадовця - директора департаменту міської інфраструктури.

Мерська корупція: СБУ затримала на 2-мільйонному хабарі мера одного з обласних центрів - today.ua

Про це повідомила прес-служба СБУ.

Посадовці вимагали хабар з компанії, що займається у місті побутовими відходами. Ціна питання – 2,1 млн гривень. За цю суму градоначальник та його подільник обіцяли власнику компанії безперешкодну бізнесову діяльність на теренах обласного центру. У разі відмови та несплати "податі", господар міста обіцяв підприємцеві перетворити його бізнес на смугу перешкод.

Олександра Лисенка затримали на гарячому – в момент передачі першого траншу  хабаря – 1,4 млн грн. Зараз в очільника міста та його подільника СБУ спільно з НАБУ проводять обшуки за місцем проживання.

Популярні зараз

Українців попередили про зникнення інтернету на початку 2024 року: може не бути кілька тижнів

Чимало українців можуть щомісяця отримувати чималу надбавку до пенсії: як її оформити

У Києві різко збільшилася кількість вакансій: кого шукають роботодавці та які пропонують зарплати

Українським сім'ям видадуть безкоштовні продукти: хто та як може звернутися за допомогою

Мерська корупція: СБУ затримала на 2-мільйонному хабарі мера одного з обласних центрів

Відомо, що Олесандр Лисенко був обраний мером від партії "Батьківщина" (Юлія Володимирівна, очевидно, особисто має подякувати своєму висуванцю за піар, - авт.).

Заповзятливим посадовцям, ймовірно, повідомлять про підозру за ч.4 статті 368 Кримінального кодексу України (одержання хабаря в особливо великому розмірі або службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище). Законом передбачено покарання за таке правопорушення у вигляді позбавлення волі на строк від 8 до 12 років.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Мерська корупція: СБУ затримала на 2-мільйонному хабарі мера одного з обласних центрів

Нагадаємо, взагалі, хабар у розмірі 2 млн грн – не така вже й значна сума для VIP-персон при владі. Так, цьогоріч було впіймано, також на гарячому, голову Верховного суду України Всеволода Князєва. Той "наколядував" собі за один раз 2,7 млн доларів.