Кулеба висловився про повернення українців на Батьківщину: “Не можна дотискати“

Автор: Корнєєв Ігор

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба запропонував своє бачення процесу повернення співгромадян із-за кордону. За його словами, у цьому питанні важливе порозуміння між владою та людьми.

Кулеба висловився про повернення українців на Батьківщину: “Не можна дотискати“ - today.ua

Дмитро Кулеба взяв участь у пресконференції, яка була присвячена майбутньому Саміту перших леді та джентльменів. Захід пройде вже вчетверте.

Одне з питань, яке поставили главі МЗС України, стосувалося повернення наших співгромадян, які залишили країну після початку повномасштабного вторгнення російської армії у лютому 2022 року.

"Треба знайти правильні слова, правильні інструменти і правильну взаємодію. Тут не можна дотискати", - зазначив Кулеба.

Популярні зараз

Українців попередили про можливий масований обстріл: росіяни зібрали рекордну кількість Ту-95

Укренерго скасувало відключення електрики до 16:00: у деяких регіонах світло буде до 18:00

У ДТЕК звернулися до українців із попередженням про складну зиму: “Розраховуйте на себе“

Названо тариф на електроенергію в Україні з 1 серпня

Міністр закордонних справ зазначив, що уряди держав, у яких сьогодні проживають українці, дуже задоволені тим, як вони адаптуються у суспільстві та працюють. Проте, зазначив Кулеба, вони готові допомогти Україні повернути співгромадян на Батьківщину.

У цьому сенсі західні країни, в яких осіли українці, обмежені в діях так само як українська влада, каже міністр. Примусово висилати українців – насамперед йдеться про військовозобов'язаних чоловіків – ніхто не буде, переконаний глава МЗС України.

Дмитро Кулеба заявив, що за кордоном багато українців, яким об'єктивно нема куди повертатися додому. Хтось не може повернутися через хворобу або тому, що його турботи потребують близькі.

Кулеба висловився про повернення українців на Батьківщину: “Не можна дотискати“ Кулеба висловився про повернення українців на Батьківщину: “Не можна дотискати“

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Я думаю, якщо цю групу відставити вбік, для решти українців, які зараз за кордоном, ми всі присутні в цій залі, ті, хто сьогодні складає сесію в університетах, ходять на роботу в полях, на заводах, у бізнесі, наочний доказ того, що в Україні можна жити, розвиватися і ростити дітей", - заявив Кулеба.

Нагадаємо, після того, як українським чоловікам за кордоном держава відмовила у наданні консульських послуг, Дмитро Кулеба назвав це справедливим.