Вже цього тижня законопроєкт, який передбачає надання допомоги Україні, може бути проголосований у Палаті представників США. Однак він зазнав низки змін, про які ми розповімо в цьому матеріалі.
Спікер нижньої палати американського парламенту Майк Джонсон, як і обіцяв, підготував свої зміни до законопроєкту про надання допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню на суму понад 95 млрд доларів. Нагадаємо, Україна має отримати за ним 61 млрд доларів.
Джонсон провів закриту зустріч із конгресменами-однопартійцями, на якій представив новий документ. Як розповіли деякі учасники цієї конференції, речник запропонував голосувати окремо за допомогу кожній із країн.
З Україною він запропонував укласти договір про ленд-ліз, тобто замінити безоплатну військову допомогу кредитом. Нагадаємо, у роки ІІ Світової війни західні країни надавали допомогу СРСР за програмою ленд-лізу. Згідно з нею, Москва мала після війни заплатити за пошкоджену техніку, а вцілілу - повернути.
Також очікується, що для винесення на голосування буде запропоновано законопроєкт про заборону TikTok у США.
Республіканців вкрай обурило те, що пропозиції Майка Джонсона не стосуються проблеми південного кордону Сполучених Штатів. Вони довго шантажували президента Джо Байдена, домагаючись спільного розгляду законопроєктів про допомогу Україні та кордон, щоб домогтися схвалення їхнього курсу щодо мігрантів.
Наразі ці питання вже не йдуть у єдиному пакеті, і це може стати підставою не підтримати виділення допомоги Україні навіть з боку республіканців, які готові проголосувати за цей документ.
Нагадаємо, минулого тижня відбулася історична зустріч спікера Майка Джонсона і кандидата в президенти США Дональда Трампа у його маєтку в Мар-а-Лаго. Після неї Трамп заявив, що підтримує надання допомоги Україні, але лише у вигляді позики.