Today.ua

Кому можуть анулювати відстрочку від мобілізації і відправити на фронт: названо 10 підстав

Мобілізація в Україні продовжується, і все менше громадян мають право на отримання відстрочки. Навіть тим, кому згідно із законом належить відстрочка, її можуть анулювати та відправити таких українців на фронт. Розглянемо, які підстави мають бути для цього.

Відстрочка від мобілізації, як правило, видається на 6 місяців для осіб, заброньованих критично важливими для економіки та обороноздатності України підприємствами: органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування.

Також право на відстрочку мають:

Аспіранти та докторанти також мають право на відстрочку, але щорічно потрібно підтверджувати свій статус. Щодо студентів, то студенти професійної передвищої та вищої освіти, а також асистенти-стажери поки що також мають право на відстрочку, але з наступного року їх можуть позбавити такого привілею, адже мобілізацію в Україні хочуть розширювати.

Кому можуть анулювати відстрочку від мобілізації: 10 підстав

Отримання відстрочки від мобілізації не гарантує, що через 6 місяців при повторному перегляді документів її не можуть не анулювати. Це може статися, якщо:

  1. Комісія МСЕК не підтвердила особі інвалідність;
  2. ВЛК не підтвердила непридатність військової служби протягом 6 місяців;
  3. Один із трьох дітей на утриманні чоловіка досяг віку 18 років;
  4. Зникла необхідність піклуватися про родича з інвалідністю І або ІІ групи або про дитину з інвалідністю до 18 років, або повнолітню дитину з інвалідністю І або ІІ групи;
  5. Зникла необхідність доглядати за хворих чоловіком або дружиною або батьками чоловіка або дружини;
  6. Зникла необхідність дбати за недієздатною особою;
  7. Військовозобов'язаний втратив статус народного депутата;
  8. Військовозобов'язаний закінчив навчання в університеті, на аспірантурі або докторантурі або звільнений з посади в установах вищої або професійної вищої освіти, наукових установах або організаціях, установах професійної (професійно-технічної) або загальної середньої освіти за основним місцем роботи менш ніж на 0,75 ставки наукових та науково-педагогічних працівників;
  9. Підприємство не поновило бронювання;
  10. Підприємство, установа чи організація, що надала бронювання, позбавилася статусу критично важливого для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення у особливий період.

Раніше повідомлялося, що в Україні можуть призвати держслужбовців, поліцейських та інших силовиків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ