Посилена мобілізація і ротація на фронті: в Україні можуть призвати держслужбовців, поліцейських та інших силовиків

Автор: Марченко Любов

Мобілізація в Україні потребує кардинально нового підходу. Війну в Росії можна виграти тільки умінням, а не чисельністю. Водночас на фронті давно пора провести ротацію. Замінити бійців на "нулі" можуть лише люди, добре навчені військовому ремеслу. І в Україні таких вистачає. Адже досі не задіяний численний загін поліцейських та інших силовиків, а також держслужбовців.

Посилена мобілізація і ротація на фронті: в Україні можуть призвати держслужбовців, поліцейських та інших силовиків - today.ua

Хто може вже зараз ефективно замінити виснажених бійців на фронті, розповів полковник запасу та військовий експерт Роман Світан.

Україні ніколи не виграти війну у Росії "м'ясними штурмами". У РФ "гарматного м'яса" в будь-якому випадку в рази більше. Тому українському командуванню потрібно робити ставку на вміння, а не на чисельність воїнів ЗСУ. Готувати нових бійців з-поміж відловлених на вулиці - заняття невдячне, тривале і часто малоефективне. За статистикою лише одна людина зі ста народжується з якостями, які необхідні воїну. Завдання командування - знайти цього одного зі ста, а не хапати всіх підряд і кидати "у Молох" людей, які абсолютно не пристосовані до війни за своєю природою.

При цьому в Україні вистачає людей, які нормально могли би почуватися у бойовій стихії. Їх є чимало в тилу. Світан має на увазі правоохоронців, які навіть у мирний час шукали собі ремесло, пов'язане зі щоденним ризиком.

Популярні зараз

Українців позбавлятимуть права власності на житло за спрощеною процедурою: кого торкнеться

Пенсійний фонд зробив заяву про виплати пільг, призначених українцям з січня

В Україні виник гострий дефіцит на фахівців: хто без проблем може знайти роботу

Більше військових в лікарнях та додаткова мобілізація: Зеленський та Арахамія повідомили про зміни в Україні без допомоги США

Крім того, всі вони добре навчені військовим навичкам, знають, що таке дисципліна і не потребують тривалої підготовки. По суті це - майже професійна армія. Їх-то і потрібно залучати на передовій.

"Нам, можливо, і не потрібна та армія, яка є зараз. Нам потрібно хоча б 300-350 тисяч висококваліфікованих професіоналів і новітньої техніки. ...А ці люди у нас є, їх потрібно просто призвати", - розповів Роман Світан.

Посилена мобілізація і ротація на фронті: в Україні можуть призвати держслужбовців, поліцейських та інших силовиків

Потрібно лише дозволити мобілізацію держслужбовців, поліцейських та інших силовиків. Причому і других, і третіх не треба навчати з нуля. Вони багато чого вже знають і вміють.

"Зняти і поставити завдання військкомам призивати держслужбовців. Запустити процес ротацій. Військовослужбовців, які вже другий рік воюють, відправити в тил для виконання завдань державної служби. А держслужбовців відправляти на фронт виконувати бойові завдання після перепідготовки. А деякі з них уже готові, особливо силовики, вони вже вмотивовані і придатні", - переконаний Світан.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Отже, розмови про мобілізацію всіх чоловіків абсолютно безпідставні, вважає експерт. Україна не потягне таку армію матеріально, та вона й не потрібна така. Натомість потрібно 300-350 тисяч добре навчених та екіпірованих військових, які знають свою справу і можуть ефективно застосувати отримані знання та навички в бою. Адже зараз - не епоха рукопашних боїв, а війни виграються високими технологіями та мізками, які здатні опанувати ці технології.

Нагадаємо, тим часом Верховна Рада готує зміни до законів, що стосуються мобілізації та демобілізації військовослужбовців.