Today.ua

Кабмін змінить критерій середньої зарплати для бронювання чоловіків від мобілізації

В уряді планують переглянути критерій середньої заробітної плати, який має значення для бронювання чоловіків від мобілізації. Цей показник впливає на те, щоб підприємства визнавали критично важливими та мали можливість претендувати на відстрочку для працівників.

Про це повідомила першаявіцепрем’єр-міністерка Юлія Свириденко під час "Години запитань до уряду", коли  відповідала запитання депутатів у парламенті.

Згідно з Порядком бронювання військовозобов’язаних чоловіків під час дії воєнного стану, затвердженим постановою №76 від 27.01.23, право на бронювання 50% персоналу мають організації, які відповідають щонайменше трьом зі списку визначених критеріїв. Одним з них є рівень середньої зарплати на підприємстві. Він не може бути меншим за середню заробітну плату у регіоні.

Народні обранці запропонували змінити цей критерій та враховувати середню зарплату по галузях.

Міністерка економіки Юлія Свириденко зазначила, що у її відомстві ретельно проаналізують цей критерій та зроблять висновок, чи можливо застосовувати вказаний середній рівень, до прикладу, в розрізі галузей: переробна промисловість, аграрна промисловість.

"Ми вивчимо питання, чи доцільно застосовувати, який буде ефект", - вказала чиновниця.

Як відомо, чинний порядок бронювання робітників неодноразово доповнювали, вносячи певні зміни. Документ передбачає можливість бронювання половину від усієї кількості військовозобов'язаних українців в установах, організаціях та на підприємствах які визнано критично важливими для функціонування економіки.

Але більшість з них не відповідають вимогам. Наприклад, інформаційні телеканали, комунальні підприємства, підприємства у соціальній сфері, галузях освіти та науки, здоров’я та культури, можуть відповідати лише двом із визначених критеріїв. Таким чином, у них немає змоги залишити своїх співробітників на робочих місцях.

Право на бронювання персоналу окремо встановлено для органів влади та установ, організацій та підприємств, які виробляють товари, виконують роботи або надають послуги, направлені на забезпечення потреб Збройних сил України.

Нагадаємо, що в Україні активно обговорюють можливість запровадження економічного бронювання. Попри те, що в Офісі президента відкинули цю ідею, у Раді зареєстрували вже три відповідних законопроєкти. В одному з них фігурує сума у 20 тис. грн, за щомісячну сплату якої запропоновано надавати чоловікам відстрочку від служби.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ