Хто в Україні може отримувати по 900 грн щомісячно в опалювальний сезон: умови нарахування виплат

Автор: Лобанова Єлизавета

Українці, які надають тимчасове житло внутрішньо переміщеним особам (ВПО) безкоштовно, можуть, як і раніше, отримувати державну допомогу. У літній період розмір компенсацій становив 450 гривень на місяць, а в опалювальний період він збільшиться до 900 гривень.

Хто в Україні може отримувати по 900 грн щомісячно в опалювальний сезон: умови нарахування виплат - today.ua

Гроші за поселення ВПО виплачуються в рамках програми "Прихисток". Усього з квітня минулого року українцям виплатили понад 2,2 млрд грн компенсацій. Фінансує виплати українцям Товариство Червоного Хреста України.

Окрім власників житла або їх представників, грошову компенсацію можуть надавати орендарям житла державної чи комунальної власності.

У Мінреінтеграції зазначили, що до кінця жовтня планується профінансувати компенсації на суму понад 180 млн грн. Йдеться про надання притулку переселенцям за період липень-серпень 2023 року.

Популярні зараз

Пенсії порахують за єдиною формулою: хто отримуватиме майже 10 000 грн на місяць

Чим підживити півонії навесні: один аптечний засіб допоможе виростити пишні квіти

Українцям обмежили відпустки у воєнний період

“Скасування плати“ за доставку газу для пенсіонерів: у ГазПравді зробили важливу заяву

Хто в Україні може отримувати по 900 грн щомісячно в опалювальний сезон: умови нарахування виплат

Виплати поки що точно триватимуть до літа 2024 року, принаймні Червоний Хрест готовий продовжити виділення коштів до того часу.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

На сьогоднішній день в Україні відбуваються перевірки домогосподарств, у яких мешкають переселенці. Перевіряється сам факт проживання внутрішньо переміщених осіб за вказаними адресами, а також їх особисті документи: паспорт, ідентифікаційний код, довідка ВПО та документ про реєстрацію. Мета таких обходів — перевірити не так самих переселенців, а достовірність інформації від власника житла, які їх прихистили. Також з'ясовується, чи справді ВПО не платять за своє проживання.

Раніше повідомлялося, що в Україні запускають нову програму фінансової допомоги на оренду житла у трьох областях.