Греція назвала умови постачання системи Patriot до України

Автор: Корнєєв Ігор

Греція все ж таки може поставити свою систему Patriot в Україну. Натомість Афіни хочуть заручитися гарантіями від Сполучених Штатів.

Греція назвала умови постачання системи Patriot до України - today.ua

Інформація про те, що система Patriot може бути доставлена з Греції до України, з'явилася напередодні. Повідомлялося, що НАТО тисне на Іспанію та Грецію, домагаючись від них постачання сучасних комплексів ППО, що гостро потребує Україна.

Сьогодні грецькі ЗМІ пишуть, що компроміс може бути досягнутий. Афіни готові передати одну із двох своїх систем Patriot Україні, натомість вони вимагають від США гарантій безпеки від загроз з боку Туреччини. Також Греція просить фінансово компенсувати цю систему протиповітряної оборони.

Повідомляється, що Білий дім також пообіцяв замінити систему Patriot, якщо вона постраждає в Україні. Тобто йдеться про те, що Греція передасть її нашим захисникам на час війни, а потім отримає систему ППО назад.

Популярні зараз

Дальнобійники розпочали масштабну акцію протесту: перекрито трасу Київ-Одеса

У Європі різко скорочують розмір допомоги українським біженцям: де платитимуть менше

Не всі українці знають, що у них є право на достроковий вихід на пенсію під час війни

Чи вважається врученою залишена у двері повістка: роз'яснення постанови Кабміну

Нагадаємо, у зв'язку з ракетними ударами, що почастішали, західні союзники України шукають можливості зі зміцнення її протиповітряного потенціалу. Німеччина вже оголосила про передачу однієї зі своїх систем Patriot.

Федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц також заявив, що партнери мають можливість передати ще шість батарей Україні, проте не уточнив країни, які готові здійснити постачання.

Греція назвала умови постачання системи Patriot до України

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Зазначимо, що, крім американської системи Patriot, балістичні ракети, якими обстрілює територію України Росія, можуть збивати комплекси SAMP/T. Це спільна технологія Франції та Італії.

Україна також має успіхи у створенні систем ППО. Раніше ми повідомляли, що наші інженери модернізували старий радянський зенітно-ракетний комплекс ЗРК 9K35 "Стріла-10".