Бойові можливості українського ЗРК “Стріла-10“ збільшили на 100%

Автор: Максимов Віталій

В Україні модернізували старий радянський зенітно-ракетний комплекс ЗРК 9K35 "Стріла-10", завдяки чому його бойові можливості збільшились майже на 100%. Про це повідомило видання Defence Blog.

Бойові можливості українського ЗРК “Стріла-10“ збільшили на 100% - today.ua

На озброєнні ЗСУ досі є ЗРК "Стріла-10". За сучасними мірками цей зенітний комплекс можна вважати застарілим. Але завдяки модернізації він одержав "друге життя". За його допомогою українські захисники тепер більше збиватимуть літаків, вертольотів, ракет та безпілотників окупантів на надмалій дальності.

У чому полягає модернізація "Стріли-10"? Насамперед у тому, що цей ЗРК тепер має оптико-електронну систему Valli. Завдяки цій системі повітряні цілі виявляють більш ефективно, ніж раніше (щоправда, жодні конкретні цифри не називаються). Це означає, що бойові можливості "Стріли-10" стали помітно кращими. Як бачимо, при відносно невеликих витратах можна покращити навіть стару радянську систему ППО.

Що це за "Стріла-10"? Які її основні тактико-технічні характеристики? Навіщо вона призначена?

Популярні зараз

В Україні заборонили приймати деякі купюри, - Нацбанк

Зеленський, Сирський та Буданов звернулися до українців

Названо зарплату, з якою українці можуть розраховувати на 10 000 грн пенсії

У червні деяким категоріям українських пенсіонерів підвищать виплати

9K35 "Стріла-10" – це радянський самохідний зенітно-ракетний комплекс надмалої дальності, розроблений у 1970-х роках на шасі багатоцільового транспортера МТ-ЛБ. Він став наступником зенітно-ракетного комплексу "Стріла-1", розробленого наприкінці 1960-х років. З його допомогою можна збивати повітряні цілі на дистанції 4200-5000 метрів та на висоті 3-3,5 км, залежно від типу ракети. У контейнер міститься 4 ракети.

Бойові можливості українського ЗРК “Стріла-10“ збільшили на 100%

Маса бойової частини ракети становить 3-5 кг, залежно від її типу. Наведення на ціль відбувається пасивно оптичним або інфрачервоним каналом. "Стріла-10" призначена для знищення повітряних цілей, які бачить оператор.

ЗРК "Стріла-10" може рухатися на максимальній швидкості до 61,5 км/год. Запас ходу – близько 500 км.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, у 2023 році ми розповіли про те, що ЗСУ отримали для ЗРК "Стріла-10", мабуть, ракети з Йорданії. Про це свідчило відео у соціальних мережах з контейнером 9K35 у пустельному камуфляжі. Йорданія офіційно не надає Україні військової допомоги, але це відбувається неофіційно. Так, у минулому році у нашій країні помітили йорданські транспортно-пускові установки для зенітно-ракетного комплексу 9К33 "Оса". Крім того, українські солдати використовують протитанкові гранатомети РПГ-32 виробництва Йорданії.

Раніше стало відомо, що Німеччина у рамках нового пакету військової допомоги передала Україні потужні снайперські гвинтівки Haenel HLR338.