Проукраїнськи налаштовані конгресмени заявляють, що речник Палати представників Майк Джонсон знову затягує ухвалення закону про допомогу Україні. На цей раз він вирішив провести консультації з однопартійцями.
Голосування за цей законопроєкт, поза всяким сумнівом, стане однією з найганебніших сторінок в історії американського парламентаризму. У Палаті представників відбулася низка рідкісних подій, але вони не змогли змусити Майка Джонсона поставити документ на голосування.
Ідучи на великодні канікули, спікер заявив, що до їх завершення внесе низку поправок, після чого одразу поставить законопроєкт на голосування. Умови Майка Джонсона можуть стосуватися виділення частини коштів Україні у вигляді кредиту, конфіскації російських активів як компенсації та скасування мораторію адміністрації президента Джо Байдена на нові ліцензії на експорт зрідженого природного газу (ЗПГ).
У вівторок Білий дім відмовився від компромісу щодо ЗПГ і тепер Джонсон опитує своїх однопартійців у Палаті представників щодо нового плану дій. Через три дні Конгрес повернеться до роботи, і Майк Джонсон раніше обіцяв поставити законопроєкт про допомогу Україні, Ізраїлю та Тайваню на голосування.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Проте республіканці "рейганівського крила" вважають, що у спікера взагалі не має жодного плану – він просто намагається затягнути виділення допомоги Україні, оскільки в цьому зацікавлений Дональд Трамп.
Цей клубок остаточно заплутався. Республіканці-рейганісти критикують Джонсона за те, що він не ставить документ на голосування, республіканці-трампісти погрожують зняти його з поста, якщо він це зробить.
І взагалі безпрецедентно: конгресмени-демократи обіцяють не голосувати за відставку республіканського спікера Палати представників, якщо він все ж таки знайде в собі мужність піти проти Трампа і винесе законопроєкт про виділення 61 млрд доларів Україні на голосування.
Також нагадаємо, що однопартійці Джонсона намагалися поставити документ на голосування в обхід спікера, але не домоглися підтримки від демократів.
Напередодні ЦРУ повідомило, що Іран готується в найближчі дві доби атакувати Ізраїль. З урахуванням того, що законопроєкт передбачає допомогу не лише Україні, а й близькосхідній країні, якщо напад відбудеться, Джонсону важко буде відстояти свої позиції.