Гетманцев зробив заяву про підвищення мінімальної зарплати в Україні: “Не повинно бути зайвих ілюзій“

Автор: Леся Ловіцька

В Україні у 2024 році вже двічі підвищували мінімальну зарплату. Голова фінансового комітету Верховної Ради Данило Гетьманцев оцінив зміни в економічній галузі. Депутат заявив, що зайвих ілюзій щодо цього бути не повинно.

Гетманцев зробив заяву про підвищення мінімальної зарплати в Україні: “Не повинно бути зайвих ілюзій“ - today.ua

Голова Комітету парламенту з питань фінансів, податкової та митної політики повідомив, що мінімальна заробітна плата українців залежить від розвитку економіки та соціальної політики держави. Вона впливає не лише на дохід громадян, але й на інші виплати, зокрема на компенсації для роботодавців, допомогу з безробіття, оподаткування. Збільшення "мінімалки" сприяє відновленню економіки.

Як відомо, з 1 січня мінімальна заробітна плата в Україні склала 7100 грн, а з 1 квітня вона зросла до 8000 грн. За словами Данила Гетманцева, цього року вона збільшиться на 19,4%. З урахуванням низької інфляції це частково компенсує втрати у реальній мінімальній зарплаті за 2022-2023 роки.

Народний обранець зазначив, що Кабмін має обережно підходити до питання підвищення мінімальної зарплати в умовах воєнного стану. Потрібно уникнути негативних наслідків для бізнесу та бюджету, які б виникли при різкому збільшенні її розміру – у 1,5 або 2 рази.

Популярні зараз

Не всі українці знають, що у них є право на достроковий вихід на пенсію під час війни

У Європі різко скорочують розмір допомоги українським біженцям: де платитимуть менше

Чи вважається врученою залишена у двері повістка: роз'яснення постанови Кабміну

В уряді пояснили надання бронювання співробітникам Favbet та Glovo

Однак нардеп упевнений, що Україна не повинна втрачати перспективи, незважаючи на повномасштабну війну. Держава має прагнути до такої мінімальної зарплати, яка б дозволила уникнути бідності. Працевлаштований громадянин, який отримує білу "мінімалку", не повинен опинитися за вказаним порогом.

Мінімальна заробітна плата українців має бути конкурентоспроможною серед інших країн. Інакше держава залишиться джерелом трудових ресурсів для них:

"Тут не повинно бути зайвих ілюзій. Диспаритет у показниках мінімальної зарплати в Україні (190 євро), Румунії (660 євро) та Польщі (990 євро) відповідає розриву в рівні подушового ВВП між нашими країнами принаймні до війни".

Гетманцев зробив заяву про підвищення мінімальної зарплати в Україні: “Не повинно бути зайвих ілюзій“

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, що з квітня через зростання мінімальної заробітної плати збільшилася пенсія 65-річних пенсіонерів. Вона становить 40% від цього показника. Таким чином, ця категорія громадян наразі отримує не менше 3200 грн на місяць.

Раніше повідомлялося, що Міністерство фінансів спільно з Верховною Радою готують підвищення мінімальної зарплати українців – названо нову суму.